Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Oświęcim

Będą nowe autobusy w regionie. Podpisano ważną umowę

Umowę na zakup sześciu nowych autobusów marki Mercedes podpisał w środę Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny. Koszt zakupów to blisko 10,5 mln zł. Producent pojazdów został wybrany w wyniku przetargu.

– To zakupy, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – mówi Seweryn Kobiela, przewodniczący związku. Na brakującą kwotę jako wkład własny złożyło się 11 samorządów, które tworzą Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny.

Nowe pojazdy to niskopodłogowe diesle, spełniające najwyższą ekologiczną normę Euro 6. Autobusy przyjazne są osobom niepełnosprawnym i dziecięcym wózkom. Mają zostać wyposażone m.in. w klimatyzację, system dynamicznej informacji pasażerskiej, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wśród udogodnień dla podróżnych będzie m.in. możliwość doładowania telefonu komórkowego podczas jazdy. Pojazdy mogące przewieźć jednorazowo 75 osób, będą miały blisko 30 miejsc siedzących.

– Są to autobusy midi, które mają sobie lepiej radzić na wąskich i osiedlowych drogach, na trasach na których 12-metrowe pojazdy mają problem z zawracaniem – mówi Paweł Sadza, prezes Komunikacji Beskidzkiej, której tabor zostanie wzbogacony.

Mercedesy citaro k powinny wyjechać na drogi powiatu bielskiego i sąsiednich gmin już na przełomie września i października.

google_news