Na sygnale Wadowice

Nastolatkowie z narkotykami. Nie unikną konsekwencji

Policjanci z Wadowic zatrzymali 16- i 19-latka, którzy posiadali przy sobie zakazane substancje. Jak się okazało, nieletni miał na koncie jeszcze inne przestępstwa. Za popełnione czyny obu grozi kara.

Kilka dni temu policjanci z wadowickiej komendy podczas patrolowania miasta zauważyli grupę osób, których zachowanie wzbudziło u nich podejrzenie. Osoby te na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo. Policjanci od razu podjęli interwencję. Okazało się, że spośród wylegitymowanych osób, 16- i 19-letni mieszkaniec Wadowic posiadali przy sobie marihuanę. Zostali zatrzymani.

W wyniku dalszych czynności realizowanych przez wydział kryminalny wyszło na jaw, że nieletni ma sporo na sumieniu. Jak się okazało, 5 maja w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta ukradł on puszkę z napiwkami o wartości ponad 300 zł. Ponadto w nocy z 5 na 6 maja wyważył okno w jednej z wadowickich placówek handlowych, skąd ukradł alkohol. Łączna wartość strat, jaką spowodował, właściciel wycenił na ponad 700 zł.

16-latkowi zarzucono popełnienie czynów karalnych, tj. posiadania i udzielania środków odurzających, kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia. Natomiast starszemu z chłopaków policjanci przedstawili zarzut posiadania zabronionych substancji, za co grozi mu kara pozbawiania wolności do 3 lat. Wobec nieletniego sprawa została skierowana do sądu rodzinnego.

google_news