Wydarzenia Bielsko-Biała

Będzie akcja “Klapki dla Gambii”

Fot. Materiały prasowe

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej przygotowuje kolejną edycję projektu społecznego “Klapki dla Gambii”.

Jak informuje Maciej Kalarus, koordynator projektu, od maja będzie można ponownie wziąć udział w akcji, której celem jest zebranie możliwie jak największej ilości nowych, kolorowych, plastikowych klapków dla dzieci z afrykańskiej Gambii.

Ostatnio udało nam się zebrać, wysłać i następnie rozdać do Gambii ponad 22 tysiące par klapków! Akcja „Klapki dla Gambii” sprowadza się więc do prostego działania. Zbieramy w Polsce nowe klapki, najprostsze obuwie, które następnie rozdajemy w bezpośredni sposób dzieciom w Gambii, ucząc tym samym młodzież akademicką społecznej, międzynarodowej odpowiedzialności. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w akcję zbierania klapków. Nasz apel kierujemy przede wszystkim do szkół i przedszkoli z Bielska-Białej i okolic, choć w nasze działania włączają się placówki edukacyjne niemal z całej Polski. Każda placówka oświatowa, także domy kultury, hufce harcerskie, parafie, żłobki, która przyłączy się do projektu, już w kwietniu dostanie na potrzeby zbierania klapków duży karton i plakaty informacyjne. Ponadto, po zakończeniu zbiórki, i po wysłaniu transportu do Gambii oraz po rozdaniu klapków gambijskim dzieciom, zostaną przygotowane pakiety medialne, a także wręczone certyfikaty uczestnictwa dla każdej placówki oświatowej z oficjalną nominacją Ambasadora Akcji. O pomoc prosimy nauczycieli i wszystkie osoby, które potrafią rozpropagować ten prosty, a jednak tak ważny gest – podkreśla Maciej Kalarus.

Z organizatorami można się kontaktować poprzez stronę internetową – http://www.klapkidlagambii.pl/.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments