Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Będzie pociąg z Gdyni do Żyliny przez Zwardoń!

Pociąg Zwardoń – Czadca – Żylina wjeżdża na słowacką stację Skalite. Fot. Paweł Szczotka

PKP Intercity zaskakuje. Od 15 grudnia, czyli wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy zostanie uruchomiony całoroczny pociąg TLK Gdynia – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń – Czadca – Żylina!

Jak zapowiada spółka PKP Intercity będzie to wydłużenie obecnego pociągu TLK Rozewie Gdynia – Gdańsk – Bydgoszcz – Poznań – Wrocław – Opole – Gliwice – Katowice – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała. Z Bielska w stronę Żyliny odjedzie o 9.07, a następnie z Żywca o 9.35, z Węgierskiej Górki o 9.47, z Milówki o 9.56, z Rajczy Centrum o 10.17, z Soli o 10.25, aby do Zwardonia dotrzeć o 10.39. Stąd o 10.54 pojedzie dalej na Słowację zatrzymując się na stacjach Skalite, Czadca, Krasno nad Kysucou, Kysucke Nove Mesto i o 12.06 dotrze do Żyliny. W drogę powrotną wyruszy z Żyliny po 16.00 i do Zwardonia dojedzie o 17.16. Po kwadransie pojedzie dalej. Z Soli odjedzie o 17.55, z Rajczy Centrum o 18.03, z Milówki o 18.15, z Węgierskiej Górki o 18.36, z Żywca o 18.55, a do Bielska wjedzie o 19.22, aby po 3 minutach pojechać do Gdyni.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
raf
raf
2 lat temu

Czy to caly czas dziala ?

Kevin Senna
Kevin Senna
3 lat temu

EU07 CHODZIŁY DO CADCY TERAZ JEŻDŻĄ DO BOHUMINA PO SIECI CD A 15 GRUDNIA TAKŻE DO OSTVY-SVINOV I NA 40.KM ZMIANA LOKOMOTYWY OBSŁUGA LOKOMOTYWA. WYGLĄDA TAK GDYNIA POSTOJOWA-WROCŁAW GŁÓWNY EU07 WG-ZWARDOŃ ZWARDOŃ-ČADCA LOK SER 162

USA
USA
3 lat temu

A najlepsza panorama będzie w Zwardoniu , dworzec jak talala , zabity dechami wstyd i jak turysta ma tu zabawić jak na wstepie bedzie widok dworaca z rodem Lenina

Karol
Karol
2 lat temu
Reply to  USA

Tak jak na przejściu gr. W chałupkach

Andy
Andy
3 lat temu

!,5 godziny z Bielska do Zwardonia :)he he

zez
zez
3 lat temu

Skład pociągu będzie przewietrzany na odcinku Bielsko-Biała -Żylina i z powrotem.

Max
Max
3 lat temu

Plusem jest reaktywacja w ogóle takiego połączenia. Aż się prosiło o jakikolwiek pociąg przez Zwardoń na Słowację. Minusem czas przejazdu. Czas przejazdu z Żyliny nad polskie morze to ponad 14 godz. Szybciej ze Słowacji można dojechać nad Adriatyk. Słowackim turystom tego pociągu należy życzyć cierpliwości bo im się przyda.

Ignacy
Ignacy
3 lat temu

Pojedzie zdezolowany złom zamiast coś wygodniejszego dziękuję wybieram auto