Wydarzenia Żywiec

Będzie stan klęski żywiołowej w gminie Rajcza?

Fot. UG Rajcza

W gminie Rajcza panuje coraz trudniejsza sytuacja z powodu intensywnych opadów śniegu.

Nie dość, że coraz gorzej jeździ się głównymi drogami, to nie da się praktycznie dotrzeć do części przysiółków w Rycerce Górnej, Soli, Soli Kiczorze i Zwardoniu. Wójt gminy Rajcza Zbigniew Paciorek wystosował pismo do wydziałów zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żywcu i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach z informacją o dramatycznej sytuacji.

Jeżeli w najbliższym czasie sytuacja pogodowa nie ulegnie poprawie wystąpię z wnioskiem o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej – zapowiada wójt Zbigniew Paciorek.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tańczący z płatkami
tańczący z płatkami
2 lat temu

Ni ma sie co buntować przyjdzie szybka odwilż i zaś gmina załapie sie na powodziówki.Teraz ino w gminie winni sie modlic o nogłe ocieplenie.Wszyscy zarobiom.

Damian
Damian
2 lat temu

Ortografia?! Do szkoły pod górkę było? 😉

Kud
Kud
2 lat temu

Myślę że to jest dobra decyzja Pana wójta popieram ta sprawę dlatego też ludzie muszą zrozumieć że nasza gmina nie jest w stanie…. odsniezyc wszystkich dróg dojazdowych i nie można tylko narzekać kiedyś było gorzej, jakoś ludzie przetrwali a teraz to może i lepiej jak tak pada nie którym wyszloby to na dobre jeśliby ruszyli się z domów i spalili trochę kilogramów…

takie cuś
takie cuś
2 lat temu
Reply to  Kud

nie jest w stanie bo biorą tych co dają najniższą cenee w przetargu – zobacz jakie wymogi ma nadleśnictwo – w przyszłym roku ktoś wystartuje z łopatą i toczką i też wygra? bo da za pół darmo -zobacz jak osnieżana jest Milówka czy droga do Nieledwi tam jest sprzęt od WGB a nie ta parodia u Nas

tańczący z płatkami
tańczący z płatkami
2 lat temu

PADA ŚNIEG PUSZYSTY BIAŁY WIELKI. W związku z obfitymi opadami śniegu powinna na sesji nadzwyczajnej zebrać się Rada Gminy i uchwalić:
1.Pilną petycje do sniega coby juz nie kurzył
2.Apel do mieszkańców coby nie wychodzili z chałpy i podziwiali uroki zimy
3.Uspokojenie mieszkańcw Prusowa,że innym też drogi pozamykali
4,Apel do wszystkich artystow ludowych do dokumentowania urokówqw zimy w Milówce
5.Uchwalenie pozyczki sniegowej.i kredytu na odśnieżnie.

Barbara
Barbara
2 lat temu

W Żywcu chodniki są nieodśnieżone ! Nie da się wyegzekwować od służb miejskich aby można było normalnie chodzić ? Mamy XXI wiek i śniegu znowu nie napadło tak dużo…. Chyba że wszyscy mają to w d….