Wydarzenia Żywiec

Pociągi tylko do Soli! Do Zwardonia na piechotę! (aktualizacja)

Fot. Paweł Szczotka

Dramatyczna sytuacja panuje od kilku godzin na linii kolejowej Katowice – Żywiec – Zwardoń. Jak informuje spółka Koleje Śląskie pociągi dojeżdżają tylko do stacji Sól!

Przewoźnik podał, że z powodu trudnych warunków atmosferycznych od 15.53 pociągi zamiast do Zwardonia dojeżdżają jedynie do stacji Sól.

Komunikacja zastępcza (BUS) nie będzie wprowadzona z uwagi na nieprzejezdne lokalne drogi. Za utrudnienia podróżnych przepraszamy – zakomunikował przewoźnik.

To oznacza, że pasażerowie, którzy chcieli dojechać do przystanków Sól Kiczora, Laliki i Zwardoń zdani są sami na siebie i dalszą drogę od Soli muszą pokonać na piechotę…

Jak na razie nikt nie wie, kiedy sytuacja ulegnie zmianie i pociągi ponownie dojadą do Zwardonia.

O bieżących informacjach dotyczących utrudnień kolejowych można się dowiedzieć ze strony internetowej: https://kolejeslaskie.com/category/informacje/

***

Spółka Koleje Śląskie poinformowała, że pociągi docierają do Zwardonia, ale z powodu trudnych warunków atmosferycznych jeżdżą ze zmniejszoną prędkością.

W sytuacjach awaryjnych komunikacja zastępcza (BUS) nie będzie wprowadzona z uwagi na nieprzejezdne lokalne drogi. Za utrudnienia podróżnych przepraszamy – podkreśla przewoźnik w swoim komunikacie.

3
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
swojakLalikAlina Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
swojak
Gość
swojak

no i to jest cała kolej -nic się nie zmienia -człowiku wal sie – to powinno być ich hasło przewodnie. Ostatni raz pociągiem jechałem do wojska w 1995r i od tego momentu nie dam tym dziadom ani złotówki za to jak postępują z klientami. Jeszcze piszą bzdury że drogi nie przejezdne !! ciekawe które ze Soli do Zwardonia ??? Ciekawe że busy jeżdżą

Lalik
Gość
Lalik

Na pewno ktoś rzucał jajkami do drużnika…. No nie, Paweł?

Alina
Gość
Alina

Pociągi jeżdżą do stacji Zwardoń. Nie prawdą jest że tylko do Soli