Wydarzenia Żywiec

Pociągi tylko do Soli! Do Zwardonia na piechotę! (aktualizacja)

Fot. Paweł Szczotka

Dramatyczna sytuacja panuje od kilku godzin na linii kolejowej Katowice – Żywiec – Zwardoń. Jak informuje spółka Koleje Śląskie pociągi dojeżdżają tylko do stacji Sól!

Przewoźnik podał, że z powodu trudnych warunków atmosferycznych od 15.53 pociągi zamiast do Zwardonia dojeżdżają jedynie do stacji Sól.

Komunikacja zastępcza (BUS) nie będzie wprowadzona z uwagi na nieprzejezdne lokalne drogi. Za utrudnienia podróżnych przepraszamy – zakomunikował przewoźnik.

To oznacza, że pasażerowie, którzy chcieli dojechać do przystanków Sól Kiczora, Laliki i Zwardoń zdani są sami na siebie i dalszą drogę od Soli muszą pokonać na piechotę…

Jak na razie nikt nie wie, kiedy sytuacja ulegnie zmianie i pociągi ponownie dojadą do Zwardonia.

O bieżących informacjach dotyczących utrudnień kolejowych można się dowiedzieć ze strony internetowej: https://kolejeslaskie.com/category/informacje/

***

Spółka Koleje Śląskie poinformowała, że pociągi docierają do Zwardonia, ale z powodu trudnych warunków atmosferycznych jeżdżą ze zmniejszoną prędkością.

W sytuacjach awaryjnych komunikacja zastępcza (BUS) nie będzie wprowadzona z uwagi na nieprzejezdne lokalne drogi. Za utrudnienia podróżnych przepraszamy – podkreśla przewoźnik w swoim komunikacie.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
swojak
swojak
1 rok temu

no i to jest cała kolej -nic się nie zmienia -człowiku wal sie – to powinno być ich hasło przewodnie. Ostatni raz pociągiem jechałem do wojska w 1995r i od tego momentu nie dam tym dziadom ani złotówki za to jak postępują z klientami. Jeszcze piszą bzdury że drogi nie przejezdne !! ciekawe które ze Soli do Zwardonia ??? Ciekawe że busy jeżdżą

Lalik
Lalik
1 rok temu

Na pewno ktoś rzucał jajkami do drużnika…. No nie, Paweł?

Alina
Alina
1 rok temu

Pociągi jeżdżą do stacji Zwardoń. Nie prawdą jest że tylko do Soli