Sport Cieszyn

Beskid Skoczów nie zagra w IV lidze. Trudna decyzja zarządu

Fot. Z archiwum KP Beskid Skoczów

Zarząd Klubu Piłkarskiego Beskid Skoczów podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek IV ligi. Prezes zarządu klubu, Ryszard Klaczak, przyznaje, że nie była ona łatwa, ale innego wyjścia nie było. W sezonie 2020/2021 drużyna spod Kaplicówki będzie grać w lidze okręgowej.

Dziś zarząd KP Beskid Skoczów wystosował oświadczenie w tej sprawie.

W związku z sytuacją finansową, do jakiej doszło podczas pandemii koronawirusa COVID-19, Zarząd KP Beskid Skoczów został zmuszony do podjęcia bardzo trudnej decyzji odnośnie wycofania drużyny z rozgrywek IV ligi i zgłoszenia I drużyny seniorów do rozgrywek na szczeblu ligi okręgowej w sezonie 2020/2021. Zawieszenie działalności brygady klubowej pracującej w Teksid Iron Poland oraz zmniejszenie dochodów od reklamodawców spowodowało utracenie prawie wszystkich wpływów pozwalających na funkcjonowanie Klubu. Koszty niezbędne do gry w IV lidze znacząco przewyższają aktualne możliwości finansowe KP Beskid Skoczów. Nie chcąc doprowadzić do zadłużenia Zarząd zadecydował o grze na poziomie ligi okręgowej” – wyjaśnia Ryszard Klaczak.

Prezes dziękuje wszystkim zawodnikom, którzy pomimo trudnej sytuacji zdecydowali się na pozostanie w klubie. Podobne słowa kieruje do wszystkich reklamodawców, którzy są z Beskidem w trudnych dla przedsiębiorców czasach.

Ciągle pracujemy dla dobra Klubu i z całego serca wierzymy, że wraz z normowaniem się sytuacji wszystko wróci do normalności, a co za tym idzie będzie szansa na powrót na szczebel IV ligi” – takimi słowami kończy się oświadczenie.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RYSZARD
RYSZARD
1 rok temu

Beskid vs Ujsoły co to będzie za spektakl

Last edited 1 rok temu by RYSZARD
Tomek
Tomek
1 rok temu

Funkcjonowanie w rozgrywkach piłkarskich to nie tylko dojazdy.To 100 % większe wynagrodzenia trenera.w IV lidze i nie tylko wynagrodzenia ale również wynagrodzenia sędziów.To obowiązkowy opiekun medyczny,To ochrona meczu,to kosztowne ubezpieczenia na sezon..Ktoś napisał ,że Beskid dostał 10 tys zł dotacji.i Beskid powinien grać w I lIdze.,Kolego
internauto.Te !0 tys zł wystarcza w IV lidze na jeden miesiąc.Pozdrowienia dla wszystkich
internautów.

John
John
1 rok temu

Dostali 10 tys dotacji i wycofana 4 liga, śmieszne

Trzcina
Trzcina
1 rok temu

czegoś nie rozumiem, w 4 lidze najdalszy wyjazd byłby do Tychów, a w okręgówce do Żabnicy…

Tomtom
Tomtom
1 rok temu
Reply to  Trzcina

Tu nie tylko o wyjazdy chodzi. Opłaty za rejestrację zawodników, pracę sędziów itp. – w okręgówce są niższe.

John
John
1 rok temu
Reply to  Trzcina

Nawet nie do Tychów ponieważ będzie inny system grania