Kultura i rozrywka

“Pstryk i światło” w Strumieniu. Są pieniądze na kulturę

Fot. UM Strumień

„Nowoczesna edukacja teatralna – pstryk i światło!” oraz „e-mgok – internetowy ośrodek kultury” – to dwa projekty, które znalazły uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaowocowało to finansowym wsparciem, dzięki któremu sala widowiskowa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu wzbogaci się o profesjonalne oświetlenie, a mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z bogatej oferty placówki także internetowo.

Na sali strumieńskiego ośrodka powstają i są oglądane mini spektakle, benefisy teatralne, wieczornice historyczne, koncerty czy programy słowno-muzyczne i wiele innych. Teraz dodatkowo sala zyska profesjonalne oświetlenie, na który udało się pozyskać z ministerialnej kasy aż 89 tys. zł.

A to nie koniec dobrych wieści. Na bogaty program zdalnych zajęć oraz warsztatów Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury otrzymał 49 tys. zł. dofinansowania. – Bardzo się cieszę, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury nie zamkną się dla społeczności lokalnej, a cały czas działa i szuka nowych rozwiązań. Dzięki temu nasi mieszkańcy mogą skorzystać z naprawdę bardzo interesujących zajęć on-line. Dumą napawa mnie fakt, że spośród kilku tysięcy wniosków komisja konkursowa doceniła te przygotowane przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszam do śledzenia strony internetowej naszego MGOK-u i jego Facebooka, tym bardziej że wystarczy mieć jedynie dostęp do Internetu i w zajęciach można już uczestniczyć całymi rodzinami – zachęca burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ania
ania
3 miesięcy temu

pstryk……….. a co z klubem Seniora w Strumieniu pani Burmistrz