Wydarzenia Cieszyn

Beskidzka24.pl i Głos Ziemi Cieszyńskiej powie “tak” dla transplantacji w Warszawie

10 września Bieg po Nowe Życie wystartuje już po raz 21. Druga w tym roku odsłona imprezy, która ma na celu promowanie idei transplantacji i transplantologii, odbędzie się w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

To tam zostaną powitani wszyscy ci, dla których wsparcie inicjatyw społecznych jest szczególnie ważne. Razem przejdą w sztafetach symboliczną trasę z jasnym przekazem:  przeszczepienia i świadome dawstwo narządów to dla wielu szansa na drugie życie, skuteczna metoda leczenia i wielki dar, który może stać się udziałem każdego.

fot. Bieg po Nowe Życie / materiały prasowe

Zrobimy to po raz 21.ktoś może zapytać, czy warto cały czas poruszać ten sam temat, a ja odpowiem: warto i trzeba!. Dlaczego? Bo pomimo wzrostu świadomości społecznej w zakresie transplantacji, co jest także skutkiem działań Biegu po Nowe Życie, nie możemy zapominać, że w Polsce na przeszczepienie wciąż czeka blisko 1800 osób. Osób chorych, dla których jest to szansa na odzyskanie zdrowia – mówi Przemysław Saleta – ambasador i współtwórca wydarzenia. I takie zdrowe oraz dochodzące do zdrowia, a już aktywne i pełne życia osoby zobaczymy na trasie marszu nordic walking w samo południe 10 września. Osoby po przeszczepieniu czyli te dla których i z którymi od 12 lat rozwijamy wydarzenie – dodaje Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie.

fot. Bieg po Nowe Życie / materiały prasowe

W Warszawie rzeczona impreza odbędzie się już po raz dziewiąty. Tradycyjnie w marszu udział wezmą znane osoby ze świata filmu, teatru, estrady i sportu oraz autorytety polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarze i  koordynatorzy transplantacyjni.

21. Bieg po Nowe Życie zgromadzi ponad 80 osób po przeszczepieniu. 80 osób czyli 80 poruszających i wzruszających historii życia, walki z chorobą i dochodzenia do zdrowia dzięki transplantacji.

Ciekawostką jest, że 21. edycja będzie tą, w której po raz pierwszy jeśli chodzi o odsłony odbywające się w stolicy, wystartują sztafety portalu Beskidzka24.pl oraz Głosu Ziemi Cieszyńskiej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Przychylić nieba każden jeden chce.
Czy kasę ma?
Niestety nie.

nie wiem
nie wiem
1 rok temu

I ja mówię “tak” dla transplantacji i nie wiem czy nie trzeba Głosu wymienić na pierwszym miejscu.