Cieszyn Kultura i rozrywka

“Beskidzkie Trio” w Galerii Kukuczka

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

W Galerii Kukuczka w Istebnej Jasnowicach, mieszczącej się w budynku dawnego przejścia granicznego, a stworzonym z miłości do sztuki przez Bożenę i Jana Kukuczków, otwarta została nowa wystawa. To „Beskidzkie Trio”.

Swoje prace prezentują trzy artystyczne indywidualności związane z Trójwsią Beskidzką – Piotr Jakubczak, Ernest Zawada i Jan Żyrek. Ich wielkość podkreślał podczas wernisażu witający gości Jan Kukuczka, gospodarz miejsca, a także dr Michał Kawulok, historyk sztuki z Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, który wygłosił wykład. O muzyczną oprawę uroczystości zadbał zespół „Strange”.

Z pewnością warto zobaczyć najnowsze obrazy Piotra Jakubczaka, Ernesta Zawady oraz Jana Żyrka i osobiście wybrać się do istebniańskich Jasnowic. Galeria Kukuczka czynna jest od środy do niedzieli w godzinach 10.00–16.00. W pozostałych terminach zwiedzanie można uzgodnić telefonicznie: 33 855 71 05, 33 855 60 27, 608 581 071.

Więcej na temat samej Galerii, jej powstania oraz “Beskidzkiego Tria” można przeczytać w najnowszych wydaniach “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” z 8 listopada i “Kroniki Beskidzkiej” z 7 listopada. Polecamy lekturę!

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian
Krystian
3 lat temu

Jano , trzymasz się nieźle.Pozdrawiam.