Bielsko-Biała Na sygnale

“Bestia” złapana. W zatrzymaniu pomogli bielscy policjanci

Niebezpieczny przestępca znalazł się w rękach policji. Po kilkuletnim ukrywaniu się za granicami Polski, udało się złapać go na lotnisku. W akcji pomogli m.in. policjanci z Bielska-Białej.

Pogoń za Damianem T., pseudonim “Bestia” trwał od kilku lat. W przeszłości mężczyzna karany był m.in. za zabójstwo, gwałty i przestępstwa na tle seksualnym. Obecnie prowadzona jest wobec niego sprawa o gwałt. Mężczyzna próbując uniknąć wyroku, ukrywał się za granicą. Wpadł 29 stycznia, gdzie w jednej z norweskich restauracji sieci fast-food pokazywał dzieciom zdjęcia pornograficzne. Zatrzymany usłyszał decyzję o natychmiastowym wydaleniu z kraju. Norweska policja poinformowała o całym, zdarzeniu funkcjonariuszy z Polski, którzy w ostatni czwartek (2 lutego) zatrzymali “Bestię” na lotnisku w podkrakowskich Balicach. 34-letni Damian T. czeka obecnie na wyrok w areszcie śledczym.
W szeroko zakrojonych działaniach śledczych brali udział policjanci z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji we współpracy z funkcjonariuszami WK KWP Katowice, WK KWP Kraków, KPP Żory, KPP Kraków, a także KMP Bielsko-Biała.

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
górnik
górnik
1 rok temu

Kilof w plecy od razu.Szkoda kosztów.