Cieszyn Kultura i rozrywka

Bezbłędni w obłędnym Cieszynie, czyli zmagania z ortografią

Fot. Sławomir Gac

Po raz jedenasty w Cieszynie uczniowie zmagali się z ortografią. Wszystko przez konkurs „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie”.

W tym roku gościem honorowym i autorką dyktanda była prof. Małgorzata Bortliczek, językoznawczyni z Uniwersytetu Śląskiego. Uczestnicy rywalizacji, czyli uczniowie cieszyńskich szkół podstawowych oraz jednej placówki z Czeskiego Cieszyna, przyznali, że tekst był zabawny. I choć większość uczestników pokonało stąpanie „po zmurszałych deskach szalunkowych”, to przyznawało, że zabawa była przednia.

Mistrzynią ortografii została Zuzanna Puczek ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich. Dyktando napisała bezbłędnie, pominęła jedynie dwukropek. Wicemistrzem okazał się Marek Donat ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Sikora ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego.

Drużynowo najlepiej spisał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 (Zuzanna Puczek i Dawid Magnus). Gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom dyktanda!

Podczas prac komisji konkursowej uczestnicy wzięli udział w warsztatach językowych przygotowanych przez profesor Małgorzatę Bortliczek, a następnie zwiedzili Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Zdjęcia wykonał Sławomir Gac.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments