Wydarzenia Bielsko-Biała

„Antyaborcyjne prawo zabiło po raz kolejny!”. Protest na placu Chrobrego

W środę, 14 czerwca, o 18.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej rozpocznie się protest, któremu będzie towarzyszyć hasło „Ani jednej więcej. Przestańcie nas zabijać!”. Manifestanci przyniosą ze sobą znicze.

„Dorota kilka miesięcy temu wzięła ślub i czekała z mężem na ich pierwsze dziecko. Kiedy niespodziewanie w 5 miesiącu ciąży odeszły jej wody, natychmiast trafiła do szpitala. Tam niestety zamiast leczenia, zamiast ratowania jej życia, otrzymała polecenie, by leżeć z nogami w górze. Umarła po trzech dniach na sepsę, której objawy zlekceważono. Nie żyje, bo lekarze bali się przerwania ciąży. Antyaborcyjne prawo zabiło po raz kolejny!” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku, organizowanego przez „Czarny Protest Bielsko-Biała / Strajk Kobiet Bielsko-Biała”.

– Iza z Pszczyny, Agnieszka, Ania, Dorota… Ile z nas ma jeszcze umrzeć?! Ile jeszcze matek straci córki? Ile jeszcze dzieci straci matki? Ile jeszcze mężów i partnerów straci żony i partnerki? #przestańcienaszabijać! Weźcie znicze i przyjdźcie w środę na Pigal. Dla Doroty. Ale też dla Izy, Agnieszki i Ani. Dla siebie… Bądźmy tam razem – wzywają organizatorzy.

google_news
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 rok temu

to nie przypadkiem o naglicy? bo jakoś o zgonach po … nie mówicie nic

Okopan
Okopan
1 rok temu

Kronika Beskidzka w służbie postempactwa.

Tetryk
Tetryk
1 rok temu

Przypadek pacjentki z Pszczyny został już dawno wyjaśniony i wiadomo, że przyczyna zgonu była inna niż antyaborcyjne prawo.
Robert Mazurek w rozmowie z Sylwestrem Latkowskim onegdaj stwierdził – Poziom zaufania do dziennikarzy jest trzy metry poniżej gruntu. To wynika z tego, że większość dziennikarzy w Polsce nie tylko nie maja żadnych standardów etycznych, dziennikarze są po prostu kretynami. Głupsi od dziennikarzy są tylko aktorzy.

mniej więcej
mniej więcej
1 rok temu
Reply to  Tetryk

No tak, dziennikarz Robert Mazurek wypowiedział się 11 lat temu w określonej sytuacji sfrustrowania własnego, w odniesieniu doblogierów. Ciekawe dlaczego nadal jest dziennikarzem publicystą, zapewne dlatego że co drugi jest kretynem. Trafiła się ostatnio wypowiedź aktora, ale i tutaj byłbym skłonny uznać, że głupszy jest co drugi. Bez żadnej wątpliwości najgłupsi są chyba jednak zarządzający w Unii Europejskiej, no nie, znowu co drudzy bo nie europarlamentarzyści z PiS.

Krysia
Krysia
1 rok temu
Reply to  mniej więcej

Minęło 11 lat od tej wypowiedzi ale czy możemy sądzić, że opinia jest już nieaktualna?
Raczej nie. Można powołać się na ostatni przypadek redaktora Tomasza Lisa publikującego w mediach społecznościowych post aktora Andrzeja Seweryna.

na potrzeby populistów
na potrzeby populistów
1 rok temu
Reply to  Krysia

Tak, możemy sądzić że opinia nie jest aktualna od samego początku, specjalnie przerysowana. Nie można wrzucić jakiś zawód do jednego worka mierząc wszystkich tą samą miarą.

Na potrzeby fanów j. polskiego
Na potrzeby fanów j. polskiego
1 rok temu

Nie jest aktualny to znaczy przestał być aktualny, ale wcześniej był! Nielogiczne jest pisanie, że coś jest nieaktualne od “samego początku”. Logiczniej byłoby napisać, że coś nigdy nie było aktualne.

sobie przetłumaczyłeś
sobie przetłumaczyłeś
1 rok temu

Odpowiedziałem w języku Krysi

Hm
Hm
1 rok temu

To nie było eleganckie.

tacy też są
tacy też są
1 rok temu
Reply to  Hm

Nie jestem fanem j. polskiego. Gdzie tu chcesz szukać elegancji między wieprzami?

Paweł
Paweł
1 rok temu

Rudy za raz wróci to pokaże jak się żyje 😂

Twój pan
Twój pan
1 rok temu

Lewackie szuje