Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Bezpieczeństwo w sieci dzięki Zenmate VPN

VPN to swoisty szyfrowany tunel, który pozwala na bezpieczne połączenie z siecią z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki takiej usłudze nasze dane nie wpadną w niepowołane ręce i nie zostaną odczytane przez osoby trzecie. Obecnie nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy, aby zrozumieć cały ten proces. W dzisiejszym tekście pokrótce wyjaśniamy, dlaczego VPN jest taki ważny i skąd jego niesłabnąca popularność.

Ochrona danych

Nasza komunikacja w sieci obejmuje różnorodne zagadnienia; dotyczy zarówno tego, co pobieramy, przesyłamy do sieci, jak też to z kim się kontaktujemy, oraz ile i za co płacimy. Dzięki temu, że coraz więcej formalności możemy załatwić za pośrednictwem sieci, popularne stało się podawanie danych w internetowych formularzach i dokumentach, takich jak numer karty kredytowej, PESEL i inne. W takich warunkach powinniśmy szczególnie mocno zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie. Osłony przeciwwirusowe to zdecydowanie za mało. Właściwie cały nasz ruch sieciowy przechodzi przez serwery usługodawcy, co znacznie naraża je na przechwycenie przez osobę, która chce wykorzystać je do swoich celów. Stworzenie i skonfigurowanie bezpiecznej sieci, która zapobiegnie takim problemom obecnie jest bajecznie proste i zdecydować się mogą na to również osoby, będące technologicznymi laikami. Wystarczy zapoznać się z usługą VPN.

VPN – kiedy potrzebny?

VPN bywa wybierany przez osoby, które priorytetowo traktują anonimowość w sieci, bo zależy im na bezpiecznym pobraniu plików z internetu lub na dostaniu się na stronę, która posiada blokadę geolokalizacyjną (VPN pozwala na zmianę wirtualnej lokalizacji). Oczywiście dobry VPN rzeczywiście to umożliwia; korzyści z używania usługi jest jednak o wiele więcej. Żaden dostawca internetu, haker lub inny użytkownik nie będzie mógł korzystać z naszych danych do własnych celów lub sprzedać ich innym podmiotom. To ważne zarówno dla indywidualnych klientów, jak też dla klientów biznesowych, którzy strzegą swoich sekretów produkcyjnych, recept, technologii czy informacji finansowych. W wielu miejscach VPN to właściwie jedyna droga na dostęp do informacji zabronionych, blokowanych lub cenzurowanych w danym kraju w powodów światopoglądowych, politycznych czy religijnych. Również zapaleni gracze docenią przydatność VPN-ów, bowiem pozwalają im ochronić swoje postępy w grze przed atakami DDos.

Czym powinien charakteryzować się dobry VPN?

W najlepszych VPN-ach dostawca nie ogranicza naszej aktywności i nie musimy przejmować się limitami usług. Oprócz tego dobra prywatna sieć posiada wiele serwerów w lokalizacjach na całym globie. To kryterium, które należy brać pod uwagę podczas wyboru VPN, bowiem najlepszą prędkość osiągniemy, jeśli nasz komputer łączy się z serwerem znajdującym się stosunkowo blisko naszej fizycznej lokalizacji. Warto wybrać taką usługę, która pozwala na instalację VPN-ów na kilku urządzeniach; w ten sposób zadbamy, aby każdy domownik mógł czuć się bezpiecznie. W założeniu VPN powinien pozwalać nam na maksymalną ochronę, co wiąże się z niegromadzeniem wiedzy na temat naszej działalności w internecie. Uczciwy usługodawca VPN nie powinien więc gromadzić logów. Warto podkreślić również sprawną obsługę klienta. Użytkownicy VPN w razie problemu muszą mieć możliwość skorzystania z szybkiej i skutecznej informacji. Jednym z rozwiązań, zapewniających wysoki poziom ochrony jest ZenMate. Jak wskazuje Zenmate Test, usługa swoją ochroną obejmuje aż do pięciu urządzeń i posiada serwery w ponad 30 lokalizacjach na całym świecie. Dodatkowo, Zenmate Test udowadnia, że ten VPN pozwala na transmisję strumieniową oraz może pochwalić się polityką “no logs”, która polega na tym, że nie prowadzi zapisów dzienników/logów.

VPN to niezawodny sposób na zwiększenie anonimowości i bezpieczeństwa w sieci. Dzięki bogactwu ofert właściwie każdy użytkownik internetu może wybrać usługę, która będzie dla niego optymalna pod względem oferowanego bezpieczeństwa, jak i pod względem ceny (zróżnicowane plany miesięczne, roczne i dłuższe).

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments