Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Debata z mieszkańcami o przyszłości

Fot. Marcin Płużek

Władze Bielska-Białej rozpoczęły konsultacje z mieszkańcami miasta. Ich celem jest poznanie opinii, problemów z jakimi się borykają, a także oczekiwań i pomysłów bielszczan dotyczących kierunków rozwoju miasta. Konsultacje pozwolą przygotować strategię takiego rozwoju na najbliższe 10 lat.

Mają one charakter bezpośrednich spotkań z mieszkańcami poszczególnych rejonów Bielska-Białej. Wczoraj, 13 lutego zorganizowano pierwsze takie spotkania. Odbyły się one w Hałcnowie, Lipniku i Straconce. Ich uczestnicy aktywnie włączyli się w dyskusje o przyszłości Bielska-Białej i zgłosili – przyznają miejscy urzędnicy – wiele ciekawych opinii i pomysłów dotyczących rozwoju miasta.

Kolejny blok spotkań zaplanowano na 20 lutego. Tego dnia o 18.00 zorganizowane zostaną: w Domu Kultury w Komorowicach (ulica Olimpijska 16), w Domu Kultury w Starym Bielsku (ulica Jana Sobieskiego 307A), w Domu Kultury w Wapienicy (ulica Cieszyńska 398).

Z kolei 27 lutego także o 18.00 porozmawiać o przyszłości Bielska-Białej będzie można: w Domu Kultury w Kamienicy przy (ulica Karpacka 125), na Stadionie Miejskim (ulica Tadeusza Rychlińskiego 21 brama 1 lub 3, wejście VIP, sala konferencyjna) i w Szkole Podstawowej nr 36 (ulica Sternicza 4).

4
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
HermenegildaGośćHermenegildaBielszczanin JOHNY Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

trzeba reaktywować województwo bielskie , powołać podbeskidzkie bądż przenieść się do małopolskiego bo inaczej nigdy nie wyjdziemy z cienia tzw. metropolii śląsko-zagłębiowskiej

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Są pomysły i jest co konsultować z mieszkańcami. Też z Bielszczaninem JOHNY postulat aby włodarze mieli odpowiedni kolor skóry. Trzeba wprowadzić wzorzec i kandydatów przymierzać do wzorca. Inny wzorzec to wzorzec wymowy. według pomysłu SZYity. Na bezpośrednie spotkania z organizatorami konsultacji z takimi pomysłami.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Brawo władze za pomysł, wysiłek

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

O czym? Przecież Bielsko nie ma przyszłości… peowski skansen dla starych ubeków