E-edukacja Cieszyn

Bezpieczny pobyt w górach

Dzielnicowy z wiślańskiego komisariatu w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach organizuje spotkanie podczas którego, wspierany przez inne służby, będzie uczył jak odpowiedzialnie i bezpiecznie spędzać wolny czas w górach.

Mł. asp. Bogusław Bury zaprasza rodziny z dziećmi, turystów i mieszkańców (2 sierpnia, 14.00 – 17.30) na teren dolnej stacji kolei linowej Skolnity Wiśle. Każdy, bez względu na wiek i zainteresowania, będzie mógł choć przez chwilę poczuć się stróżem prawa, ratownikiem, kierowcą wozu bojowego…. Przy dobrej zabawie, którą dzielnicowy organizuje, przy współpracy z Grupą Beskidzką GOPR, Ochotniczą Strażą Pożarną Wisła Centrum, Fundacją Niesienia Pierwszej Pomocy oraz profilaktyka WRD KPP Cieszyn asp. Szymona Kaźmierczaka, wiele będzie oczywiście o bezpieczeństwie, szczególnie podczas pieszych wycieczek górskich czy w trakcie wypoczynku na rowerze.

Akcja skierowana jest do rodzin oraz wszystkich gości preferujących aktywne spędzanie czasu. W programie jest zaplanowany pokaz akcji gaśniczej na terenie leśnym. Po pokazie, każdy będzie mógł przebrać się w strój strażaka i wejść do wozu bojowego. Zaplanowane są gry i zabawy oraz konkursy z wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się podczas pieszych wycieczek w górach, czy też jazdy na rowerze. Ratownicy GOPR zaprezentują sprzęt używany podczas akcji. Atrakcją będzie ścianka wspinaczkowa, na której każdy może wypróbować swoich sił. Nie zabraknie ratowników medycznych i najbardziej istotnego elementu ratownictwa, czyli kursu pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach urazów.

google_news