Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Biblia dla sportowca z Wisły. Ks. Jan Byrt spotkał się ze swoim uczniem

Fot. Z archiwum ks. Jana Byrta

Ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu nie próżnuje. Wczoraj informowaliśmy o tym, że przekazał Adamowi Małyszowi medal z okazji 500 lat Reformacji, dziś donosimy, że spotkał się również z Piotrem Żyłą, by ofiarować mu Biblię.

– Do naszego spotkania doszło podczas zgrupowania kadry narodowej skoczków w Szczyrku. Muszę zdradzić, że Piotr był moim uczniem na lekcjach religii, gdy uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, dlatego możliwość ponownej z nim rozmowy była dla mnie wielką radością. Piotrek należy do bardzo pogodnych ludzi i cieszę się na każde spotkanie z nim – przyznaje ks. Jan Byrt.

Skoczek z Wisły wspiera parafię w Szczyrku Salmopolu w wielu jej inicjatywach. Podobnie jak Adam Małysz, zasadził swoje drzewko – dęba – w tzw. Ogrodzie Reformacji. Przekazał ponadto wiele czapek i piłek, które beskidzka parafia rozdała dzieciom podczas olimpiad zimowych oraz Mistrzostw Świata i Europy.

– Kiedy dowiedziałem się, że jest zgrupowanie, wybrałem się na spotkanie z Piotrem, by porozmawiać z nim, a jednocześnie przekazać mu Słowo Boże. Zbliżają się Święta Zesłania Ducha Świętego. W Dziejach Apostolskich czytamy, że chrześcijanie po zesłaniu Ducha Świętego codziennie spotykali się na czytaniu Słowa Bożego. I Duch Święty mnie tchnął, bym Biblię przekazał swojemu uczniowi, co też uczyniłem. Mam nadzieję, że będzie mu służyć podczas wyjazdów – dodaje ks. Jan Byrt.

Fot. Z archiwum ks. Jana Byrta

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments