Sport Żywiec

Bieg na Żar. Trwają zapisy!

24 czerwca z Międzybrodzia Żywieckiego w gminie Czernichów wystartuje 19. edycja Biegu na Żar. Zapisy trwają do 10 czerwca – kliknij tutaj.

Zawodnicy wystartują ze skrzyżowania ulic Beskidzkiej i Młyńskiej i pobiegną drogą asfaltową do skrzyżowania ulic Górskiej i Kosarzyskiej (około 600 metrów). Po przebiegnięciu 1,5 kilometra asfaltową ulicą Kosarzyską wbiegną na tereny leśne – i dalej, zielonym szlakiem na przełęcz Isepnicką.

Z przełęczy czeka ich około 400-metrowy podbieg, po czym nastąpi odbicie w lewo, na płaski odcinek trasy – w kierunku prawej części zbiornika na górze Żar. Następnie – omijając farmę elektrowni fotowoltaicznej – natkną się na ostry zbieg, a potem na w miarę płaski, trawiasty odcinek. Trasę zwieńczy typowo górski, 150-metrowy finisz.

Ceremonię dekoracji zwycięzców zaplanowano na szczycie Żaru, przy dźwiękach kapeli góralskiej. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czernichowie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w imprezie. – Zapraszamy również do zapoznania się z trasą biegu, już teraz oznakowanej czerwonymi strzałkami – podkreślają organizatorzy.

google_news