Sport Cieszyn

Bieg o istebniański bruclik – tak było w tym roku

Fot. Gmina Istebna

W sobotę (6 lipca) na Kubalonce odbyła się 49. Edycja ”Międzynarodowego Biegu O Istebniański Bruclik”.

Zwykle to rywalizacja na nartach biegowych, ale w tym roku została ona przeprowadzona w formule biegu przełajowego. Główne trofeum imprezy „istebniański bruclik” wywalczył triumfator biegu mężczyzn na dystansie 10 km Adam Cieślar z Istebnej (czas 34:36.32). Z kolei w biegu kobiet na dystansie 5 km, którego nagrodą był „istebniański kabotek” zwyciężyła Magdalena Kobielusz z Istebnej (czas 19:45.6).
W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się Maria Skurzok z Jaworzynki, Magdalena Kobielusz, Jana Byrtusová z Bukowca, Jonasz Haratyk z Koniakowa, Adam Cieślar, Przemysław Krupa z Mnicha, Grzegorz Legierski z Koniakowa, Andrzej Dobija z Węgierskiej Górki oraz Andrzej Figura z Cięciny.
W ramach imprezy odbyły się także biegi dzieci i młodzieży, gdzie na najwyższym stopniu podium stanęli: Oliwia Witek z Gołkowic, Amelia Pawlus z Marklowic, Joanna Legierska z Istebnej, Zofia Juroszek z Istebnej, Adrianna Wantulok z Wisły, Szymon Zawada z Istebnej, Oskar Kremski z Wodzisławia Śląskiego, Mikołaj Juroszek z Koniakowa, Miłosz Juroszek z Istebnej oraz Franciszek Bielski z Koniakowa.

google_news