Cieszyn Kultura i rozrywka

Goście z Bliskiego Wschodu pod Ochodzitą

Fot. Centrum Koronki Koniakowskiej

Niecodzienni goście odwiedzili na początku lipca Centrum Koronki Koniakowskiej. Najpierw pod Ochodzitą zjawili się touroperatorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, następnie przyjechali podcasterzy z… Izraela.

Goście ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich odwiedzili Centrum Koronki Koniakowskiej w poniedziałek, 1 lipca. Testowali czy Śląsk Cieszyński to dobre miejsce do wypoczynku.

– Panowie byli zachwyceni nie tylko heklowaniem, naszą ekspozycją i dobrą energią, ale i niecodziennym żartem – informuje Lucyna Ligocka-Kohut. – A humor nam dopisuje, szczególnie podczas prezentacji męskich stringów z koronki koniakowskiej – dodaje.

Szefowa Centrum Koronki Koniakowskiej zaprezentowała gościom także tradycyjne nakrycie głowy mężczyzn z krajów arabskich, które kupiła będąc na Poland at EXPO w Dubaju. – Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale ja przygotowałam muzułmańską czapkę z naszej koronki i był to dla nich prawdziwy hit – przekonuje Lucyna Ligocka-Kohut.

Pod Ochodzitą czekają teraz na turystów z Bliskiego Wschodu, natomiast w ubiegłym tygodniu do Koniakowa przyjechali Izraelczycy, którzy nagrali podcast o Centrum Koronki Koniakowskiej.

Fot. Centrum Koronki Koniakowskiej

google_news