Biegowa rywalizacja w Wiśle

Wczoraj w Wiśle aż 252 biegaczy rywalizowało na dwóch trasach. Jedna liczyła 21 kilometrów, a druga 10 kilometrów.

Na trasę liczącego 21 kilometrów III Półmaratonu Wiślańskiego ruszyło 123 biegaczy i 38 biegaczek. Wśród mężczyzn zwyciężył Bartosz Misiak z Trzyńca przed Przemysławem Krupą z Mnicha i Danielem Krasulakiem z Wrocławia. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Aleksandra Golicz z Rudy Śląskiej, druga była Natalia Bury z Wisły, a trzecia Agnieszka Bratek z Gliwic.

91 biegaczy i biegaczek wystartowało w zawodach Wiślańskiej Dziesiątki. Zgodnie z nazwą trasa liczyła 10 kilometrów. W kategorii mężczyzn zwyciężył Dominik Jarco z Pietrzykowic, drugi był Michał Izydorek z Mesznej, a trzeci Sławomir Kukuła z Andrychowa. Wśród kobiet najszybciej dobiegła do mety Karolina Sap z Gliwic pokonując Katarzynę Nowak z Mikołowa i Renatę Ksepko z Bielska-Białej.