Bielsko-Biała Na sygnale Żywiec

Bielscy policjanci szkolą się w wymagającej jeździe quadem

Zdjęcia: KMP w Bielsku-Białej

Bielscy policjanci pod okiem druhów z Międzybrodzia Bialskiego doskonalą jazdę quadem w trudnych górskich warunkach.

Mundurowi z Bielska-Białej wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu zorganizowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Bialskim. Szkolenie odbyło się w Beskidzie Małym podczas trudnych warunków atmosferycznych, na podmokłym i wymagającym terenie leśnym. – Prowadzenie pojazdu przeprawowego to umiejętność używania gazu, hamulca i poprawnej pozycji na quadzie. Kolejne elementy to przygotowanie quada i odpowiednie czytanie terenu, a do tego wszystkiego dochodzą szczególne warunki towarzyszące udziałowi w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych – przybliża Roman Szybiak, p.o. rzecznika bielskiej komendy.

Quad marki TGB 1000, który zasilił tabor szczyrkowskiego komisariatu, wyposażony jest w nowoczesny silnik v-twin, napęd na cztery koła z dwiema blokadami dyferencjału oraz możliwością montażu zakupionych gąsienic. Kosztował ponad sto tysięcy złotych. – Wyposażenie komendy w taki sprzęt pozwoliło optymalnie odpowiadać na potrzeby mieszkańców i turystów. Gdy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie, a są to sytuacje związane głównie z poszukiwaniem zaginionych osób, każda minuta może odegrać decydującą rolę w akcji ratowniczej. W terenie górskim pojazd przystosowany do jazdy w każdych warunkach jest tym elementem wyposażenia, od którego może zależeć powodzenia całej akcji – stwierdza Roman Szybiak.

O zakupie quada pisaliśmy tutaj.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
20 dni temu

No takie szkolenie w remizie powinno zostać rozszerzone o walkę z pijanymi kierowcami

Miś Przekliniak
Miś Przekliniak
20 dni temu

Szkolą Się ? We wtorek dwóch DEBILI ,,szkolących się “pokazało co umie na ścieszce spacerowej nad Sołą . Oczywiście jako ,,byli “są bezkarni.

Beskid off road team 4x4
Beskid off road team 4x4
21 dni temu

:))) po co im to? Kogo mają zamiar gonić :))))

terenowiec
terenowiec
22 dni temu

trudny w prowadzeniu i niebezpieczny sprzęt-w terenie górskim i nierównym podłożu łatwo o wywrotkę-kierujący nie jest niczym chroniony,na dodatek duży ciężar maszyny sam w sobie stanowi zagrożenie dla kierującego w razie wywrotki-częste są złamania kończyn i urazu kręgosłupa,bezpiecznejszy i poręczniejszy jest dobry motocykl crosowy(oczywiście prowdzony przez doświadczonego kierowcę)