Bielsko-Biała Na sygnale

Bielscy policjanci wpadli na trop. Niedoszli porywacze zatrzymani

Zdjęcia: CBŚP

Funkcjonariusze z bielskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na trop bandytów, którzy szykowali się do porwania dla okupu mieszkańca Małopolski.

Policjanci z Bielska-Białej dotarli do informacji, z której wynikało, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogą przygotowywać się do uprowadzenia. Cel tego przestępstwa miał być jeden – wymuszenie okupu. Aby go osiągnąć, na terenie województwa małopolskiego został wynajęty dom, zdobyto już broń palną, maski, paralizatory czy sprzęt elektroniczny. Stale obserwowano cykl dnia przyszłej ofiary.

– Z zebranych informacji wynikało, że wśród podejrzanych o przygotowywanie do uprowadzenie miał być Tomasz B., ps. „Kadafi”, poszukiwany listem gończym do odbycia kary 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za kierowanie największą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu narkotyków, stręczycielstwem i rozbojami – przybliżają w CBŚP.

Według śledczych, wspólnikiem „Kadafiego” podczas przygotowania do uprowadzenia miał być Dariusz L. Ten mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 14 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z zebranego przez policję materiału wynika, że za wynajęcie nieruchomości oraz finansowanie przygotowań do popełnienia tego przestępstwa może być odpowiedzialny Artur G.

Policjanci dokładnie ustalili miejsca przebywania podejrzanych, których następnie zatrzymali. W działaniach wzięli udział policjanci z katowickiego CBŚP i z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”. Podczas akcji na terenie województwa małopolskiego w ręce policjantów wpadł Tomasz B., ps. „Kadafi” i Dariusz L. W trakcie przeszukania ich miejsc przebywania funkcjonariusze zabezpieczyli kominiarki, maski, rękawiczki, paralizatory, sprzęt elektroniczny, lornetkę, opaski zaciskowe, a także broń palną, noże i siekierę. Kolejne uderzenie przeprowadzono w województwie podkarpackim, gdzie zatrzymano trzeciego podejrzanego – Artura G. Policjanci przypuszczają, że to właśnie on może być pomysłodawcą planowanego uprowadzenia.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby. Decyzją Sądu Rejonowego w Katowicach wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polityk
Polityk
8 miesięcy temu

Dobrze tepic bandziorow i wylapywac ich wszystkich!!!

bandziorydogazu
bandziorydogazu
9 miesięcy temu

zutylizować ścier.wa