Bielscy wojownicy z workiem medali

Bielscy „Dragoni” rozsławiają Bielsko-Białą nie tylko w Polsce, ale i Europie. Zdjęcia: Tomasz Slian

Zawodnicy Klubu Sportowy Taekwondo Dragon dali prawdziwy popis podczas mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, przywożąc do Bielska-Białej górę medali.

W XXX Mistrzostwach Polski Taekwon-do Juniorów (16-18 lat), które odbyły się 14-16 maja w Bystrzycy Kłodzkiej bielską sekcję reprezentowały Laura Ochman i Alicja Slian. – Alicja ponownie obroniła tytuł mistrzyni Polski w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich I dan, potwierdzając tym samym całkowitą dominację w każdej grupie wiekowej w tej technicznej konkurencji taekwon-do. W konkurencji walk indywidualnych do 45 kg także stanęła na podium, wywalczywszy tytuł wicemistrzowski – relacjonuje jej tata, Tomasz Slian. Przypomnijmy, że Alicja jest aktualną mistrzynią świata i wielokrotną złotą medalistką mistrzostw Polski w układach formalnych. Jej koleżanka, Laura, w walkach indywidualnych do 60 kg powtórzyła sukces z poprzedniego roku, zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski. W konkurencji walki aranżowanej, łączącej techniki teakwon-do z elementami akrobatyki, razem z Alicją Slian, po raz pierwszy zdobyła tytuł mistrzyni kraju. Tak spektakularne wyniki bielskich zawodniczek przyczyniły się do wygrania klasyfikacji medalowej klubów.

Mistrz Mateusz Slian z trenerem Marcinem Szecówką.

Z kolei 28-30 maja w Nowej Rudzie zorganizowano XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-16 lat). Mateusz Slian nie tylko obronił tytuł mistrza Polski w konkurencji układów mistrzowskich I dan, ale i wywalczył złoty medal w walkach w kategorii do 58 kg. Jakby tego było mało, wybrano go najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Jest naszym jedynym juniorem młodszym ze stopniem mistrzowskim, który walczy również o miejsce w reprezentacji kraju na zbliżające się mistrzostwa Europy. Po tytuł wicemistrzyni Polski i srebrny medal w kategorii walk indywidualnych do 55 kg sięgnęła debiutująca Sonia Wolny. Sportowa postawa i waleczność pozwoliły jej pokonać starsze i bardziej doświadczone adeptki koreańskiej sztuki walki. O sukcesie mogą mówić również debiutujący Aleksander Stopka, który zdobył srebro w kategorii walk indywidualnych do 64 kg, a także Weronika Andruszkiewicz, która odebrała brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni Polski w kategorii walk indywidualnych do 50 kg. Bezcenne doświadczenie zdobyli Michał Karelus (5 miejsce, tuż za podium w walkach do 70 kg) i debiutujące w konkurencji układów siostry Anna i Olga Jarco. W klasyfikacji punktowej 48 klubów, Dragon zajął drugie miejsce.

– Apetyt bielskich „Dragonów” z każdymi mistrzostwami rośnie – stwierdza trener Marcin Szecówka.