Wydarzenia Bielsko-Biała

Będzie mobilny punkt szczepień w Szczyrku

Fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 pojawić ma się jutro (12 czerwca) w Szczyrku.

Jak przyznaje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w ubiegłym tygodniu szczepienia w mobilnych punktach w Wiśle i Myszkowie cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Mam nadzieję, że w ten weekend będzie ono jeszcze większe i wszystkie dawki zostaną wykorzystane. To bardzo ważne, żeby jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19, bo tylko tak jesteśmy w stanie pokonać pandemię i wrócić do normalności – mówi wojewoda Jarosław Wieczorek.

Na szczepienie w mobilnym punkcie nie trzeba się zapisywać. Mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem.

Wystarczy po prostu przyjść i okazać dowód osobisty potwierdzający tożsamość. To maksymalne uproszczenie procedur umożliwia przyjęcie szczepionki np. podczas spaceru czy innych weekendowych aktywności – dodaje wojewoda Jarosław Wieczorek.

Mobilny punkt szczepień w Szczyrku będą działać na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczyrku w sobotę (12 czerwca) od 10.00 do 18.00. Chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W sumie w tym punkcie przygotowano 300 dawek.

Podobny punkt pojawi się w Raciborzu przy Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu (ul. Zamkowa 1). Tu będzie on działać w sobotę (12 czerwca) od 14.00 do 20.00 oraz w niedziele (13 czerwca) od 13.00 do 18.00.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

Czy w gminach wiedzą ile jest zaszczepionych mieszkańców gminy, włodarz ma nad tym kontrolę? Widzę, żę Urząd Gminy jest zupełnie z boku szczepień. Poza oplakatowaniem, pacjenci są odsyłani poza gminę i tak to formalistycznie może działać.