Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielska modernizacja roku

Fot. Marcin Płużek

Władze Bielska-Białej zachęcają wszystkich mieszkańców miasta (i nie tylko), aby oddali głos na dwie bielskie inwestycje zgłoszone do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. To XXV odsłona tego prestiżowego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. W przeszłości bielskie „modernizacje” były już w nim doceniane i nagradzane.

Tym razem do konkursu zgłoszone zostały: rewitalizacja zabytkowej Willi Teodora Sixta przy ulicy Mickiewicza 24 oraz remont konserwatorski kamienicy Pod Żabami przy ulicy Targowej 2.
Celem konkursu jest – jak informują organizatorzy – wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych, modernizacji a także nowo wzniesionych obiektów wyróżniających się szczególnymi walorami architektonicznymi. Wszystko po to, aby propagować i wspierać wysiłki podejmowane w celu ratowania zabytkowych obiektów i budowli stanowiących nasze dziedzictwo narodowe. Chodzi też o promocję działań  podejmowanych dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Konkurs rozgrywany jest w dwóch podstawowych kategoriach: modernizacja roku oraz budowa roku. Przy czym spektrum ocenianych inwestycji jest bardzo rozległe. Chodzi zarówno o rewitalizacje zabytkowych budynków jak i inwestycje drogowe czy też z zakresu mieszkalnictwa, ochrony środowiska itp.

Uroczyste ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 370 inwestycji budowlano-konserwatorskich zrealizowanych w ubiegłym roku na terenie całego kraju. Jeśli ktoś chciałaby zagłosować na bielskie realizacje może to zrobić do 30 czerwca do 12.00 tutaj.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments