Wydarzenia Bielsko-Biała

W ZSE wiedzą wszystko o ubezpieczeniach społecznych

Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej: Kinga Kasprowska, Wiktoria Świątek i Wiktoria Wróbel okazały się bezkonkurencyjne na szczeblu wojewódzkim w tegorocznej edycji Olimpiady ZUS. Na 25 możliwych punktów zdobyły aż 23 i to w rekordowo krótkim czasie niespełna 20 minut. Teraz – 16 kwietnia – reprezentować będą Śląsk w ogólnopolskim finale, jako przedstawicielki jednej z 18 szkół z całego kraju, którym udało się zakwalifikować do tego etapu.

Droga do finału – podkreśla Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim – nie była łatwa. W konkursie wystartowało łącznie 3,1 tysiąca uczniów z 101 szkół z województwa śląskieg0. Do etapu wojewódzkiego dostało się tylko 25 w tym aż 5 z Podbeskidzia (trzy z Bielska-Białej i po jednej z Wisły i z Żywca). Najlepszy w wojewódzkich zmaganiach okazał się zespół złożony z wymienione na wstępie uczennic bielskiego ZSE. – Zespoły nie tylko musiały wykazać się wiedzą, ale też  refleksem, umiejętnością szybkiego kojarzenia i odpowiadania – wyjaśnia Beata Kopczyńska dodając, iż w przypadku gdy dwa zespoły uzyskałyby taką samą liczbę punktów o wygranej decydował krótszy czas udzielenia odpowiedzi. Teraz przed bielszczankami stoi jeszcze większe wyzwanie, bo pytania na etapie centralnym – tłumaczy Beata Kopczyńska – to właściwie wiedza ekspercka z zakresu przepisów i zasad funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych w naszym kraju.
Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to konkurs organizowany przez ZUS. Uczniowie prezentują w nim wiedzę jaką posiedli dzięki uczestnictwu w projekcie „Lekcje z ZUS” (cykl czterech zajęć o ubezpieczeniach, składkach, emeryturze i prowadzeniu firmy). Na zwycięzców w etapie centralnym czeka wiele cennych nagród jak: laptopy, tablety i czytniki e-booków, a także indeksy na niektóre uczelnie, m.in. na: Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, czy Uniwersytet Warszawski.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments