Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Bielski festiwal IT w tym roku online

Przez cztery lata programistyczna konferencja „pod chmurką” BBQ4.IT przyciągała do Bielska-Białej fanów IT z całej Polski, którzy przy grillu bawili się, dyskutowali i słuchali prelekcji. Od 2019 roku BBQ4.IT jest częścią tygodniowego festiwalu BBDays4.IT. W tym roku zarówno konferencja, jak i festiwal w całości organizowane są w formule online. Jak zawsze celem jest szerzenie dobrych praktyk, wymiana wiedzy i doświadczeń w przyjaznej, swobodnej atmosferze.

Na kanale BBDays4.IT na Youtubie od 7 do 11 września oglądać będzie można mnóstwo materiałów związanych z branżą IT. Sporą część programu organizują bielskie meetupy, czyli społeczności programistów szerzących wiedzę na tematy związane z kodowaniem, testowaniem czy technologiami. Tematyka i formuła spotkań będzie dość luźna. Dowiedzieć się będzie można m. in. „czy quest z „Wiedźmina” może zakończyć się w Bielsku-Białej?” albo jak wygląda społeczność bielskich fanów gier komputerowych. O IT opowie też m. in. dr inż Tomasz Gancarczyk z ATH, uczniowie Prywatnego Technikum Informatycznego czy osoby związane z lokalnym samorządem. W programie będą też panele dyskusyjne i wywiady z ekspertami.

W tym roku konferencja przy grillu czyli BBQ4.IT będzie dość specyficzna, ponieważ grillowisko można będzie dodać w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie. Wystarczy rozpalić grilla, odpalić kanał na YouTubie i usiąść wygodnie, aby posłuchać prelekcji. A wszystko darmowo, bez kupowania biletów.

Festiwal mocno skupia się na promocji Bielska-Białej jako miejsca przyjaznego do mieszkania, pracy i odpoczynku. – Gdy popatrzymy na firmy z branży IT z Bielska-Białej, to znajdziemy tutaj oddziały międzynarodowych korporacji, a także lokalne przedsiębiorstwa z tradycjami działające w różnych obszarach. Mamy firmy tworzące gry komputerowe, mamy software house’y pracujące nad oprogramowaniem, są też też firmy tworzące gotowe produkty. Dlatego każda osoba, która pracuje w branży IT, niezależnie od tego czy jest to programista, grafik czy specjalista od baz danych, może znaleźć na Podbeskidziu miejsce do realizacji swoich zawodowych aspiracji. A do tego Bielsko-Biała oferuje mnóstwo atrakcji kulturalnych i sportowych – mówi Dariusz Wylon z Selleo.

Wśród organizatorów festiwalu są bielskie firmy informatyczne: REKORD SI, Selleo, EllieMae i Precisely. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Patronami medialnymi festiwalu są beskidzka24.pl i Kronika Beskidzka.

Szczegóły na stronie www.bbdays4.it.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments