Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielski ratusz się rozrasta

Fot. Marcin Płużek

Władze Bielska-Białej zamierzają zakupić budynek przy ulicy Stojałowskiego położony w bezpośrednim sąsiedztwie bielskiego ratusza.  Rada Miejska właśnie wyraziła zgodę na przeznaczenie na ten cel z budżetu gminy blisko 3 milinów złotych.

W przyszłości w budynku mają być urządzone pomieszczenia biurowe dla miejskich urzędników. Jest to konieczne, bo wciąż przybywa obowiązków jakimi obarczany jest gminny samorząd. Już teraz brakuje miejsca w obecnie zajmowanych przez ratusz obiektach, aby realizować wszystkie te zadnia.

Budynek przy Stojałowskiego zostanie zakupiony wraz z obecnymi najemcami znajdujących się tam lokali użytkowych, co oznacza, że ratusz – jako właściciel – będzie na początek zarabiał na wynajmie tych pomieszczeń. Później – wraz z tym jak będą one opróżniane z najemców – obiekt będzie adaptowany i przystosowywany do nowych potrzeb. Jak tłumaczą w ratusza miasto kupi nieruchomość po bardzo atrakcyjnej cenie, a jej lokalizacja jest wręcz wymarzona dla przyszłych potrzeb lokalowych Urzędu Miejskiego…

Decyzja o zakupie została podjęta, po tym jak prywatny właściciel wystawił nieruchomość na sprzedaż.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o