Wydarzenia Bielsko-Biała

Skazani stworzyli wielkanocne ozdoby. Pomogli w ten sposób chorym dzieciom

Zdjęcia: Szpital Pediatryczny i ZK Cieszyn

W gmachu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej przez trzy dni (10, 11 i 15 kwietnia) odbywał się wielkanocny kiermasz charytatywny, z którego cały dochód wesprze małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego.

Kiermasz zorganizowali funkcjonariusze służby więziennej z Bielska-Białej, a oferowane w starostwie wielkanocne pisanki, zające, kartki świąteczne i ozdobne koszyki wykonali osadzeni w Oddziale Zewnętrznym w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie.

– Już od połowy marca trwały zajęcia programu resocjalizacyjnego opartego na zasadach arteterapii. Funkcjonariusze cyklicznie doprowadzali grupy skazanych na świetlicę, by tam pod okiem psychologa i wychowawcy tworzyli ze skrawków materiałów, wstążek i cekinów dekoracje wielkanocne. Łącznie w programie wzięło udział 50 mężczyzn, a wiec 22 procent ogółu osadzonych – informuje Ewa Pysz, psycholog Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Cieszynie Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej.

Osoby odwiedzające Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz pracownicy tego urzędu kupowali wykonane przez osadzonych ozdoby świąteczne w formie wolnych datków. Łącznie zebrano 4 900 złotych. Pieniądze te trafiły na konto wspierającej Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej Fundacji Razem dla Dzieci.

– Bardzo dziękuję władzom oddziału oraz samym osadzonym za tak piękne zaangażowanie się w akcję wspierającą chore dzieci. Pieniądze zebrane podczas tego kiermaszu zostaną bowiem przeznaczone na rzecz małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, a konkretnie dla oddziału psychiatrii dziecięcej, który został uruchomiony kilka miesięcy temu. Jego pełne obłożenie pokazuje, jak bardzo był potrzebny w naszym regionie. Z pewnością przyda się tam każda złotówka przekazana przez mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego podczas kiermaszu. Wszystkim, którzy kupili ozdoby wykonane przez osadzonych, serdecznie dziękuję – mówi Małgorzata Szwed, prezes Fundacji Razem dla Dzieci, która dodaje, że był to już szósty świąteczny kiermasz zorganizowany przez służbę więzienną z Bielska-Białej, którego dochód wsparł bielską pediatrię.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o