Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielski samorząd ma się czym pochwalić. Wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Fot. Marcin Płużek

Władze Bielska-Białej mają powody do zadowolenia. Właśnie pochwaliły się wysokim miejscem, jakie stolica Podbeskidzia uzyskała w ogólnopolskim rankingu samorządów. Bielsko-Biała w kategorii miast na prawach powiatu zajęła ex aequo z Wrocławiem 6. miejsce (na 66 ocenianych w tej kategorii miast). Ranking organizowany jest przez dziennik Rzeczpospolita i uchodzi za prestiżowy.

Samorządy oceniane są na podstawie ponad 50 oficjalnych wskaźników (publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz udostępnianych przez lokalne samorządy) opisujących wszytkie aspekty funkcjonowania miasta i jego mieszkańców. Poszczególne parametry są punktowane i na tej podstawie sporządzana jest lista rankingowa.

Bielsko-Biała uzyskało 24,30 punkty w kategorii „Finanse i Rozwój”, 33, 24 w kategorii „Dbałość o mieszkańców”, 25,82 w kategorii „Czyste środowisko” i 8,33 w kategorii „Jakość zarządzania”. W sumie dało to nam 91,69 na 102 możliwe do zdobycia. Tak wysoka pozycja grodu nad Białą zdaniem włodarzy miasta świadczy o tym, iż bielski samorząd dobrze radzi sobie w tak trudnych dla samorządowców czasach.

Lepszą lokatę w tym samym rankingu Bielsko-Biała zajęło w 2017 roku, kiedy to w swojej kategorii zostało sklasyfikowane na 2. miejscu. Później plasowało się gdzieś w drugiej dziesiątce zestawienia.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mig
Mig
1 rok temu

Wypada również napisac jak miasta i gminy naszego regionu wypadły, czy to trudne?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Roztargnienie Pana redaktora spowodowało poczucie lekceważenia, a i nieuszanowania. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, podaję ranking zwycięzców; Poznań, Kraków, Gliwice, Świnoujście, Kalisz.

?
?
1 rok temu

Kto jest na miejscach 1 – 5?, a głównie o zwycięzcach pasuje napisać.