Wydarzenia Sucha Beskidzka

Wojewoda małopolski potwierdza punkt paszportowy w Suchej Beskidzkiej

Sesja Rady Gminy Jordanów z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą. Fot. UG Jordanów

Podczas dzisiejszej (29 listopada) sesji Rady Gminy Jordanów gościł wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który potwierdził, że w Suchej Beskidzkiej powstanie punkt paszportowy.

Główny punkt wizyty wojewody Łukasza Kmita to wizyta u rodziny repatriantów sprowadzonych z Kazachstanu, która od kilku dni mieszka w Łętowni. Wcześniej jednak wojewoda gościł na sesji Rady Gminy Jordanów. W czasie swojego wystąpienia powiedział między innymi, że czynione są starania, aby od stycznia 2023 roku uruchomiony został punkt paszportowy w budynku Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Uważam, że błędem naszych poprzedników było to, że pewne organy i instytucje przenoszono z terenu do Krakowa. Przez to mieszkańcy Jordanowa i okolic musieli jeździć specjalnie do Krakowa. Niedawno punkt paszportowy powstał w Myślenicach. I widać jak było potrzebny, bo w przeciągu 5 miesięcy złożono 4 tysiące wniosków o wydanie paszportu – powiedział wojewoda Łukasz Kmita dodając, że ma nadzieję, iż nowy punkt paszportowy w Suchej Beskidzkiej będzie dobrze służył mieszkańcom.

Według wojewody punkt w Suchej Beskidzkiej ruszy w okolicach 16 lub 20 stycznia 2023 roku.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments