Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielski Szpital Wojewódzki: 4 pacjentów i 4 lekarzy zakażonych

Fot. Marcin Kałuski

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zakażenie koronawirusem potwierdzono w sumie u czterech pacjentów i czterech lekarzy. Trzy oddziały poddano kwarantannie.

Po raz pierwszy koronawirusa w szpitalu potwierdzono 23 marca. Zakażony był 67-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, leczący się od 18 marca na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Trafił tam, bo wymagał natychmiastowej operacji naczyniowej. Cały oddział został objęty kwarantanną.

Wszystko wskazuje na to, że od 67-latka zakaziło się kolejnych dwóch pacjentów, trzech lekarzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej i jeden lekarz z Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej. Ten drugi oddział poddano kwarantannie 29 marca. Żaden inny pacjent i lekarz z tego oddziału się nie zakaził.

3 kwietnia, o czym wczoraj pisaliśmy, pod kwarantannę trafił trzeci oddział – Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. – Jeden z pacjentów okazał się zakażony koronawirusem. Mężczyzna, gdy zgłaszał się do placówki, nie miał żadnych objawów zakażenia SARS-CoV-2. Próbki na obecność koronawirusa pobrano od niego, ponieważ miał przejść operację. Kwarantanna oznacza, że na oddział nie będą przyjmowani kolejni pacjenci. Nikt również nie zostanie wypisany do domu. Personel, który miał kontakt z zakażonym pacjentem także został poddany kwarantannie – poinformowała tego dnia Anna Szafrańska, rzecznik „Wojewódzkiego”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati
Mati
1 miesiąc temu

No pięknie. Całe towarzystwo zarażone chińską zarazą.