Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Siódmy zarażony koronawirusem w powiecie wadowickim

Do dziś w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 308 osób. W ostatnich godzinach do grona chorych dołączyły 33 osoby.

W tej grupie jest 16 kobiet i 17 mężczyzn, w wieku od 14 do 89 lat, z Krakowa (5 osób), Tarnowa (1 osoba), powiatu bocheńskiego (6 osób), wielickiego (16 osób), brzeskiego (2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, wadowickiego i myślenickiego (po 1 osobie). 12 osób z tej grupy jest hospitalizowanych, a pozostałe przebywają w izolacji.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o dwóch ozdrowieńcach z województwa małopolskiego.  Mowa o osobach niemających objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać (ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową). Są to młody mężczyzna i kobieta w sile wieku, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Ilość osób poddanych kwarantannie i zarażonych w gminach powiatu wadowickiego:

Andrychów – 129 (1 osoba zakażona)
Brzeźnica – 38 (4 osoby zakażone)
Kalwaria Zebrzydowska – 96 (2 osoby zakażone)
Lanckorona -13
Mucharz – 20
Spytkowice- 34
Stryszów – 20
Tomice – 22
Wadowice – 89
Wieprz – 29

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Brawo, wreszcie jest podane ile osób jest zakażonych i poddanych kwarantannie w gminach. Przynajmniej w gminach, w gminie nikt nie poda ile jest w poszczególnych sołectwach, osiedlach, przysiółkach. Tego tematu nie ma w informacjach gminnych, że ktokolwiek w gminie zajmuje się nieszczęśnikami.