Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-B.: Procesja w Boże Ciało

Fot. Anna Orawczak

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj, 20 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tłumy wiernych wychodziły na ulice, by wspólnie wziąć udział w procesjach i nabożeństwach. Tak było i w Bielsku-Białej, gdzie procesja wędrowała ulicami miasta zatrzymując się przy czterech ołtarzach.

Boże Ciało to święto ruchome, które w kalendarzu liturgicznym nie ma jednej, stałej daty. Przypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Po mszy świętej uczestnicy nabożeństwa wędrują do czterech ołtarzy, gdzie kapłan odmawia modlitwy i czyta ewangelię. Na koniec procesji udziela wszystkim błogosławieństwa. To jedno z najważniejszych świąt katolickich, które co roku przyciąga tłumy ludzi chcących wspólnie świętować wyznanie wiary w tajemnicę eucharystii.

           

10
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
7 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
10 Komentarzy
jan666Jan Paweł 2AdamAga Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aga
Gość
Aga

Tłumów nie widzę…większość to księża, ministranci, siostry zakonne i dzieci komunijne…

Adam
Gość
Adam

Każdy widzi to co chce

jan
Gość
jan

Za to tlumy są na zlocie pedałów z wiosny widać

Łukasz
Gość
Łukasz

Skoro nie jesteś religijny to o jakich uczuciach religijnych ty mówisz ??

Seba
Gość
Seba

Nie znam człowieka ale może być, buddystą, muzłumaninem, wyznawcą dzisiejszego judaizmu, świadkiem Jehowy, adwentystą bądź chrześcijaninem, tego nie wiemy, żmnie osobiście nie przeszkadza jak ktoś chce chodzić za kawałkiem wody z mąką i ja czcić niech czci jak krzywdy nikomu nie wyrząca i nie prześladuje chrześcijan.

666
Gość
666

O swoich przesladowco

333
Gość
333

A czego oni łażą po ulicach? Za mojej młodości procesja w Boże Ciało odbywała się naokoło kościoła i było dobrze. Chcecie odprawiać obrządki swojej religii, to odprawiajcie je w miejscu do tego przeznaczonym, czyli swojej świątyni, a nie paradujcie pod moimi oknami, bo to obraża moje uczucia religijne i sobie tego normalnie nie życzę.

444
Gość
444

Normalnie walisz synku jak krowa na beton

Jan Paweł 2
Gość
Jan Paweł 2

Odpowiedz godna katolika a raczej trola

Jan
Gość
Jan

Za Twojej młodości nie było wolności. Inaczej była , ale dla takich jak Ty