Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Białoruskie “Mury” na placu Chrobrego

Spotkanie “Solidarnych z Białorusią”, które odbyło się w minioną środę na placu Chrobrego w Bielsku-Białej, będzie kontynuowane. 26 sierpnia usłyszymy “Mury” Jacka Kaczmarskiego w polskiej i białoruskiej wersji. – Nauczcie się tekstu, przygotujcie swoją wersję “Murów”. Dajmy wspólnie wyraz poparcia i solidarności Białorusinom, którzy przeżywają dziś najpiękniejsze, a zarazem najtrudniejsze w swojej historii chwile – zachęca, a jednocześnie zaprasza na wspólne śpiewanie Grażyna Staniszewska, inicjatorka wydarzenia.

To kontynuacja akcji, która odbyła się w minioną środę. Tym razem 26 sierpnia na placu Chrobrego w Bielsku-Białej usłyszymy “Mury” Jacka Kaczmarskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.
– Piosenka ta towarzyszy od początku białoruskim wydarzeniom . Tak jak towarzyszyła Polakom w czasach pierwszej Solidarności i w stanie wojennym – tłumaczą organizatorzy, którzy proszą także o zabranie polskich, białoruskich biało-czerwono-białych i europejskich flag, a także kwiatów w kolorach niepodległej Białorusi.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojtuś kodziarz
wojtuś kodziarz
2 lat temu

żałosna ta niby akcja – i znowu kasa z cia poszła na darmo

Luc
Luc
2 lat temu

Mam nadzieję,że poza tym Marcin jest zdrowy

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Luc

Mam nadzieje że Luc podtrzyma swą opinię w realu – gdzie i kiedy się widzimy?

Kossowski Jan
Kossowski Jan
2 lat temu
Reply to  Marcin

a mówili pan dochtor, brać żółte tabletki 3 razy dziennie, a teraz co , przyjdzie sanitariusz Zenek, zgasi światło i wrócą koszmary ❗❗❗

Marcin
Marcin
2 lat temu

Nikogo tam wczoraj nie było – klapa totalna. Pani Staniszewska już ledwie chodzi – smutne to wszystko, widać kres pewnej epoki.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Marcin

Smutny jest taki komentarz osoby prawdopodobnie młodej, dla której ważne jest że sama potrafi nie tylko chodzić ale i biegać a osoba starsza nie, lecz po co przybiegnąć na apel jak się nie chce, lepiej sprawdzać z daleka ile osób przyszło. Tu chodzi o początek a nie o koniec epoki – dla Białorusi.

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

O czym ty bredzisz? Zaprawdę nie wszyscy powinni miec dostęp do netu….

Hipolit
Hipolit
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

kobieta zdaje sobie sprawę, że obecnie jest nikim – usiłuje pokonać nieuniknione – niektórzy nie umieją przegrać

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hipolit

A to znam, jest taki pogląd że kobieta jest nikim. Co się bierze do wygrywania jak musi pozostać na przegranej. Np. dostęp do neta zabrać…