Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Droższe parkowanie. Radni powiedzieli tak

Fot. Marcin Płużek

Rada Miejska w Bielsku-Białej przyjęła wczoraj uchwałę, której projekt już od dawna budził spore emocje. Od 1 stycznia  kierowcy zapłacą więcej za postój w strefie parkowania, a to nie jedyna zmiana na jaką zgodzili się radni.

Chodzi o nowelizację wcześniejszej uchwały Rady Miejskiej regulującej funkcjonowanie w Bielsku-Białej strefy płatnego parkowania. Na co trzeba być w związku z tym przygotowanym? Wydłużony zostanie czas, w którym za zaparkowanie auta w strefie trzeba zapłacić. Do tej pory dotyczyło to (w dni powszednie) przedziału czasu od 8.00 a 16.00; od stycznia będzie to okres od 8.00 do 17.00. Pierwsze 30 minut postoju będzie kosztować 2 złote (obecnie jest to złotówka), za pierwszą godzinę zapłacimy 3,5 złotego (obecnie 2 złote), za drugą 4 złotego (2,30), za trzecią 4,50 złotego (2,5) za czwartą i każdą następną i 3,50 złotego (2). Wyższa ma też być też tak zwana opłata dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za postój (kara). Obecnie wynosi 50 złotych, a ma być 150 (jeśli zostanie uregulowana w ciągu 7 dni od nałożenie będzie zmniejszona o połowę). Ma także wróść wysokość abonament z jakiego mogą korzystać mieszkańcy strefy z kwoty 100 do 150 złotych rocznie. Dla przedsiębiorców prowadzących działalność w strefie parkowania opłata ta wzrośnie odpowiednio z 140 do 200 złotych miesięcznie.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mamtownosie
mamtownosie
2 miesięcy temu

Tylko o 1 godzinę? Najlepiej od razu zróbcie płatne parkingi 24/h 7 dni w tygodniu. Ludzie i tak zapłacą…

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Jeśli radni powiedzieli “TAK”, to nic innego teraz nie pozostaje jak wyprawić wesele.

Adam
Adam
2 miesięcy temu

Obywatele Bielska sprawdźcie ile sobie radni diety podnieśli 😉

Nie mam nic przeciw psom...
Nie mam nic przeciw psom...
2 miesięcy temu

Ja proponuje powrócić do zasad parkowania płatnego 8-16. Ale żeby kasa miasta nie ucierpiała proponuje powrócić do opłat za posiadanie czworonogów. Myślę, że to zdecydowanie podniesie dochody miasta!!!

PanKotek
PanKotek
2 miesięcy temu

Szczególnie za posiadanie żółwi i chomików!!

Rafal
Rafal
2 miesięcy temu

Myślę, że to konkretnie już dobije handel w centrum, poza oczywiście Sferą. Pozdrawiam Prezydenta Klimaszewskiego, będzie dużo wolnych lokali.

Mircyś
Mircyś
2 miesięcy temu

No, na podwyższenie diet też powiedzieli TAK

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Inflacyjne? tylko że inflacja sięga tutaj 100 % a w przypadku kar – 300.