Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Grają doBBro

Foto: Kuba Jarosz

Po raz trzeci na bielskim Rynku odbywa się koncert przeciw nienawiści – GraMy doBBro.

GraMY doBBro jest wspólną inicjatywą bielskiego ratusza i lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego 2019 w Teatrze Polskim w naszym mieście mieliśmy okazję wysłuchania niezwykłego koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (a łącznie – 150 osób!) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności. Dzięki cudownemu przyjęciu wydarzenia przez bielszczan odbyła się II edycja koncertu, tym razem na bielskim Rynku w sierpniu 2019. Dzisiaj trwa trzecia edycja wydarzenia, a przy okazji koncertu zbierane są fundusze na Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.

 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tetryk
Tetryk
5 dni temu

“Super Express” dotarł do listu, jaki morderca prezydenta Gdańska wysłał do brata. W swym piśmie twierdził, że został wrobiony w morderstwo, a prawdziwą winę ponosi sąd, prokuratura, które miały zawiązać spisek przeciw niemu. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości co do poczytalności sprawcy? To co miało być skutkiem nienawiści, czym przez ten czas zarzucały Polaków lewicowo-liberalne media, na czym skupiały uwagę, wokół czego nakręcały emocje, było zwyczajnie blagą. Adamowicz zginął z powodu ataku szaleńca, z powodu zatrudniania niekompetentnych ochroniarzy i braku reakcji obecnych na scenie w czasie zabójstwa, a nie jakiejś wydumanej aury nienawiści.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 dni temu
Reply to  Tetryk

Tetryk wie za sędziów, prokuratorów, biegłych psychologów i psychiatrów jaki ma wyrok być wydany na mordercę prezydenta Gdańska. Na podstawie listu, szacun. Tutaj na łamach jest podobny “szaleniec” w komentowaniu, który twierdzi, że jest mafia sędziów, dyktatura kobiet, wyzywa na ustawki, jest ostatnio często słusznie wycofywany z komentarzy a dobija się pod coraz to nowymi nickami. Ta moja opinia jest niby lewacko-liberalna bo Tetryk nie dostrzega “szaleńca” bo komentuje zgodnie z linią Tetryka?

Lucek
Lucek
5 dni temu

Też byłem,liczyłem ludzi i przy dwieście odpuściłem

szowi
szowi
5 dni temu

Ale lipa – nikogo tam wczoraj nie było. Na miejscu właścicieli lokali na zwmie nieźle bym się wkurzył – te szarpidruty przegoniły klientelę

pawel
pawel
5 dni temu
Reply to  szowi

o ktorej tam byles szowi??ja bylem i bylo duzo publicznosci swietna muza i zabawa tylko jeden minus nie bylo dyskoteki do nocy a szkoda.