Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Jak ożywić ulicę 11 Listopada?

Fot. Marcin Płużek

W najbliższy czwartek fundacja Ludzie-Innowacje-Design organizuje spotkanie z mieszkańcami miasta dotyczące sposobu „ożywienia” ulicy 11 Listopada w Bielsku-Białej. Spotkanie rozpocznie się od spaceru z przewodnikiem ulicą 11 Listopada – czyli największym bielskim deptakiem. Zbiórka o 16.00 na placu Wolności.

Po spacerze – podczas którego będzie można się wiele dowiedzieć o historii i architekturze tej części miasta – uczestnicy udadzą się do kawiarni Flat white cafè przy ulicy Barlickiego.

Będziemy rozmawiać przy kawie o problemach dotykających ulicę 11 Listopada i ludzi z nią związanych, a także podyskutujemy nad propozycjami rozwiązań, ciekawych działań i miejsc – wyjaśniają organizatorzy.

Przedsięwzięcia związane z “ożywieniem” 11 Listopada realizowane są w ramach projektu Arting, jako działanie pod nazwą „Projekt 11.11”. Do tej pory Arting był konkursem wzornictwa przemysłowego. Od tego roku jego formuła została rozszerzona także o działania dotyczące sfery społecznej. Realizacja tego projektu to jeden z sztandarowych pomysłów obecnych władz miasta, które chcą aby i na bialskiej starówce (tak jak na bielskim rynku) rozkwitło i toczyło się bogate życie kulturalno-towarzyskie -knajpiane.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
początek
początek
1 miesiąc temu

Zmienić na początek nazwę z pompatycznej np. na “Radosną”.