Na sygnale Oświęcim

Pijani za kółkiem

Fot. KPP Oświęcim

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali w powiecie oświęcimskim dwóch pijanych kierowców. W jednym przypadku pomógł im przypadkowy świadek.

W sobotę (2 lipca) tuż przed północą jeden z mieszkańców powiadomił mundurowych, że na jednej ze stacji paliw w Oświęcimiu jest prawdopodobnie pijany kierowca mercedesa.

Poszukiwany pojazd mundurowi dostrzegli na ulicy Nideckiego. Dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Okazało się, że za kierownicą auta siedzi 24-letni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy. Z kolei dzisiaj (4 lipca) tuż przed 7.00 na ulicy Centralnej w Łowiczkach policjanci zatrzymali do kontroli 59-lateniego kierowcę citroena z Zatora. Zastrzeżenie mundurowych wzbudził styl jazdy kierowcy. Podczas kontroli okazało się, że 59-latek miał 0,9 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do zatorskiego komisariatu. W obu przypadkach za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych – podkreśla aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments