Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała, Jaworze: Dołóż cegiełkę do Psiej HAU-py

Pusia wraz z trójką swoich dzieci była jedną z pierwszych pensjonariuszek Psiej HAU-py. Foto: Psia Ekipa

W naszym regionie powstaje awaryjny dom tymczasowy dla najbardziej poszkodowanych psów, które zostały odebrane w trakcie interwencji. Pomysłodawcą działania jest Psia Ekipa. – To będzie takie miejsce, do którego trafią najbardziej poszkodowane pieski, które wymagają cierpliwej pracy behawiorysty – tłumaczy Joanna Kraj z Psiej Ekipy.

– Tworzymy miejsce dla pięciu zwierząt, które będą przyjmowane rotacyjnie. Takich, które potrzebują leczenia ciała i regeneracji duszy, by mogły szukać nowego, prawdziwego domu – mówi Joanna. – Każdego tygodnia przeżywamy sytuacje, w których jedziemy sprawdzić warunki jakiegoś psa i po prostu nie możemy go już tam zostawić. Wygłodniały, chory, zapchlony, zaropiały, kulący się ze strachu lub próbujący resztkami sił bronić swojego życia. Co z takim psem zrobić? Nie może trafić do lecznicy, żaden hotelik go nie przyjmie, nie możemy znaleźć domu, bo nasze domy tymczasowe są wypełnione po brzegi. Wiemy także na pewno, że nie poradzi sobie w schronisku, bo jest zbyt zalękniony. Pozostaje opcja Psiej HAU-py. Ostatnia deska ratunku – dodaje.

Dlatego właśnie powstała Psia HAU-pa w Jaworzu. Działa od niespełna miesiąca i już dała schronienie skrzywdzonym psom. Potrzebne są jednak środki na częściowy remont obiektu, a także zakup legowisk, pożywienia i leczenia. Kolejną kwestią jest czynsz oraz opłata za media, która może sięgać w sezonie letnim do 2 tysięcy złotych, a zimą wzrośnie do 3 tysięcy złotych.

Dlatego Psia Ekipa prosi o wsparcie. Wpłaty na dom ostatniej szansy dla psów, których można dokonywać:

Fundacja Psia Ekipa – Razem Dla Zwierząt
72 1750 0012 0000 0000 3844 3399
z tytułem: Darowizna- Psia HAU-pa

przez szybkie płatności:
https://www.psiaekipa.pl/payment
paypal: [email protected]

Wcześniejsze miejsce pobytu Pusi i jej trójki dzieci…
Foto: Psia Ekipa

… spokój w Psiej HAU-pie.
Foto: Psia Ekipa

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
satan
satan
2 lat temu

Mogę się dołożyć do psiej KU-py którą zostawiacie na trawnikach