Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Karol Markowski nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej

Karol Markowski został wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Do jego wyboru doszło podczas dzisiejszej sesji.

Po tym, jak z funkcji tej zrezygnował w sierpniu Jacek Krywult (były prezydent miasta), prezydium Rady Miejskiej liczyło tylko dwóch członków (na początku kadencji było ich czterech) – przewodniczącą RM Dorotę Piegzik-Izydorczyk oraz wiceprzewodniczącego RM z ramienia PiS Piotra Ryszkę.

O tym, że jednym z wiceprzewodniczących ma zostać obecny szef Klubu Radnych Jarosława Klimaszewskiego Karol Markowski w kuluarach mówiło się już od dłuższego czasu. Swojego wiceprzewodniczącego chciał mieć również klub Niezależni.BB.

Z takim wnioskiem jego członkowie wyszli już podczas czerwcowej sesji. Wtedy jednak temat nie został podjęty przez przewodniczącą Rady. „Niezależni” przygotowali na dzisiejszą sesję własny projekt uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczących. Zakładał on, iż Rada dokona wyboru dwóch wiceprzewodniczących. Było to kontrpropozycją dla projektu uchwały w tej samej sprawie zgłoszonego przez przewodniczącą Rady Miejskiej, zakładającego wybór tylko jednego wiceprzewodniczącego Rady.

Projekt „Niezależnych”, jako dalej idący, był przez radnych procedowany. Po krótkiej, lecz burzliwej dyskusji, do objęcia funkcji wiceprzewodniczących zgłoszeni zostali dwaj kandydaci: Karol Markowski oraz Jerzy Bauer z klubu Niezależni.BB. Aby objąć tę funkcję każdy z kandydatów musiał uzyskać poparcie co najmniej 12 radnych (większość bezwzględna). W tajnym głosowani za kandydaturą Karola Markowskiego zagłosowało 13 radnych (8 głosów przeciwnych, 1 wstrzymujący się). Jerzy Bauer otrzymał 9 głosów (12 przeciwnych, 1 wstrzymujący). Tym samym Niezależni.BB nie będą reprezentowani w prezydium Rady Miejskiej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anastazja
Anastazja
11 miesięcy temu

Nie dopuścili radnego z Wapienicy do głosu bo chciał prawnie pokazać czemu samorzad Bielski chce teren zielony chroniony przekształcić w budowlany.Bo tam zaczął kopać fundamenty deweloper kolega bliski od naszych zastępców prezydenta,
A konkubina tego developera zawiaduje planami zagostoparowania w UM.wstyd.

Last edited 11 miesięcy temu by Anastazja
Jan
Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Anastazja

Karierowicza wiejskiego z wapienicy

zdziwko
zdziwko
11 miesięcy temu
Reply to  Anastazja

Z Wapienicy jest trzech radnych (Kochowski, Łoś i Ryszka). Sprawdzam transmisję z sesji, przewijam w prawo i lewo, ale nie widzę, by którykolwiek z nich prosił o głos w tej sprawie. O co więc chodzi?

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Z serca gratuluje.

nie ma co gratulować
nie ma co gratulować
11 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

“jednego serca za mało” – podszywacz

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Co daje te twoje śmieszne dopiski komunały?

fikcja w praktyce
fikcja w praktyce
11 miesięcy temu

Takie głosowania są bez sensu kiedy ilość radnych za jest taka sama jak przeciw i przy jednym i przy drugim kandydacie tylko odwrotnie. Liczy się większość i dyscyplina w niej.

Ewa
Ewa
11 miesięcy temu

Jak w sejmie w pis a jak przegrają to od nowa aż do skutku i opier–ą na dywan do kaczora i zaraz myśli jak reszta jego g głupków.

fikcja w praktyce
fikcja w praktyce
11 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Nie o to chodzi, jeśli wybierają to lepszego merytorycznie, tego nie ma od lat.