Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Kasa dla artystów

Fot. Marcin Płużek

Można już składać wnioski o przyznanie stypendium w dziedzinie kultury i sztuki na rok 2021. Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej właśnie rozpoczął ich nabór.

Stypendia służą zarówno wspieraniu rozwoju twórczości artystycznej jak i upowszechnianiu kultury a także opieki nad zabytkami na terenie Bielska-Białej.
Kwota stypendium wynosi 6 tysięcy złotych i jest przyznawana jednorazowo. Ustanawiane są rok rocznie przez bielski samorząd. Twórcy i artyści – ogólnie biorąc ludzie kultury – otrzymują je na realizację konkretnych przedsięwzięci artystycznych, a także tych związanych z upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać listownie do 31 maja  w Wydziale Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, (pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała). Przy czym o zakwalifikowaniu wniosku decyduje data jego wpłynięcia do ratusza.
Urzędnicy informują, że warunkiem udziału w naborze o przyznanie stypendiów jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku oraz podpisanego oświadczenia i klauzuli informacyjnej. Formularze oraz szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments