Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Kołysanki nie tylko dla najmłodszych. Debiut reżyserski Anny Guzik

Anna Guzik, aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej postanowiła nagrać płytę. Do współpracy zaprosiła kompozytora Krzysztofa Maciejowskiego oraz aktora, autora tekstów Jacka Bończyka. Nagrania trwały rok. Już wkrótce poznamy ich efekt.

Powstało 11 utworów. Wszystkie zostały napisane i zaśpiewane z myślą o dzieciach. Płyta jednak – jak przekonuje Anna Guzik – jest rodzinna.

– Powstała z potrzeby serca. Dla dzieci, ale także i dorośli znajdą na niej coś dla siebie – mówi. – Naszym celem jest także edukacja muzyczna najmłodszych. Zależy nam, aby słuchali mądrych tekstów.

Album z kołysankami ujrzy światło dzienne najprawdopodobniej w lipcu. W tym samym czasie w sieci pojawi się teledysk do jednego z utworów “Nocą wszystko gra”.

– To będzie teledysk promujący płytę. Nagrywamy w bielskiej przestrzeni. Chcemy pokazać, że Bielsko-Biała to bajkowe miasto – tłumaczy aktorka, która stawia pierwsze kroki jako reżyser.

Nagrania trwały kilka dni. Ekipę filmową, wraz z bielszczanką Olą, która ukończyła właśnie siódmą klasę, a która zagrała główną rolę, można było spotkać w zamkowej wieży, przy ulicy Schodowej, Krętej, a także Podcieniach. Gościliśmy wczoraj w tej ostatniej lokacji i obserwowaliśmy pracę operatora Rafała Zguda (relację można zobaczyć na naszym profilu na Instagramie).

Nasz portal oraz Kronika Beskidzka objął patronat medialny nad płytą. Więcej informacji w najbliższych wydaniach Kroniki Beskidzkiej.

Anna Guzik oraz Rafał Zgud na planie teledysku. Foto: KGO

google_news
Studio_projektowe_d