Wydarzenia Bielsko-Biała

Wybory 2020: W bielskiej PO przekonanie o wygranej w II turze

Od lewej: Urszula Szabla, Dorota Piegzik-Izydorczyk, Agnieszka Gorgoń-Komor, Klaudiusz Komor, Krzysztof Jazowy. Fot. Wojciech Małysz

Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej na wyniki I tury wyborów prezydenckich oczekiwali w jednej z jaworzańskich restauracji.

Byli tam między innymi senator Agnieszka Gorgoń-Komor oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego Klaudiusz Komor, wiceprezydent Bielska-Białej Przemysław Kamiński oraz radne bielskiej Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk i Urszula Szabla.

Po ogłoszeniu wyników exit poll (Andrzej Duda 41,8 proc., Rafał Trzaskowski 30,4 proc.) wśród zgromadzonych zapanowała radość. Czy nieco ponad 30 proc. Trzaskowskiego to dobry wynik? – Bardzo dobry, ponieważ przekroczył 30 procent. Jesteśmy bardzo zadowoleni, mobilizujemy się na drugą turę i wygramy ją – powiedział beskidzkiej24 Krzysztof Jazowy, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bielsku-Białej.

Jak to zrobić? – Będziemy prosić, żeby pozostali kandydaci, ci którzy nie przeszli do drugiej tury, wsparli właśnie Rafała Trzaskowskiego – tłumaczył Jazowy. I dodał, że mobilizacja będzie widoczna również w naszym regionie. – Będziemy się starali zintensyfikować nasze działania, aby pokazać naszego kandydata z jeszcze lepszej strony – tłumaczył wiceprzewodniczący bielskiej PO.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bezalin
bezalin
7 dni temu

Krzysiu a ty gdzie masz maske? Ty jesteś jakiś inny czy co?

Katarzyna
Katarzyna
7 dni temu

Bielskie PO nie pomogło tęczowemu oszustowi. Klęska Trzaskowskiego w Bielsku-Białej. To pierwszy kandydat PO który przegrał w Bielsku. Nawet niemieckie korzenie wielu mieszkańców tego miasta nie pomogły tej platformerskiej miernocie.

Ha
Ha
7 dni temu

Trzaskowski, gdyby został prezydentem będzie robił to co Grodzki w parlamencie, czyli “wkładał kij w szprychy” na nic innego nie liczę. Mieliśmy już podobną sytuację, gdy rządy sprawowała AWS, a prezydentem był Kwaśniewski, który wetował ustawy rządu. Czy chcemy mieć powtórkę z rozrywki przez 5 następnych lat? Albert Einstein – “Definicją szaleństwa jest robienie czegoś w kółko, za każdym razem spodziewając się innych rezultatów.”

Łukasz
Łukasz
7 dni temu

Do berlina folksdojcze!!!

antykodziarz
antykodziarz
7 dni temu

oderwać kodziarzy od koryt

Ktos
Ktos
7 dni temu

PO. juz dosc nakradlo tylko dla siebie nic dla innych

Miejscowy
Miejscowy
8 dni temu

Nigdy więcej POwców u władzy.

Rafal
Rafal
8 dni temu

Trzaskowski wygra!!!

Pamiętający
Pamiętający
7 dni temu
Reply to  Rafal

Pogardą dla zwykłych ludzi i kłamstwem to tak

Rafal
Rafal
7 dni temu
Reply to  Pamiętający

Więcej pogardy niż PiS to raczej nikt nie ma.

Macie program?
Macie program?
6 dni temu
Reply to  Rafal

Ty w ogóle wiesz kto jest z jakiej partii?