Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Koniec utrudnień na newralgicznym skrzyżowaniu

Fot. Marcin Płużek

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że od wtorku 14 maja dostępna będzie – jak to określono – pełna geometria skrzyżowania ulic: Lwowska – Żywiecka – ks. Stanisława Stojałowskiego – Lipnicka w Bielsku-Białej wraz z działającą sygnalizacją świetlną.

To dobra wiadomość dla kierowców, bo od kilku miesięcy przejazd przez ten newralgiczny punkt na komunikacyjnej mapie miasta był dla nich istnym koszmarem. Przebudowa skrzyżowania (jest to jeden z elementów modernizacji całej ulicy Żywieckiej ) wymusiła bowiem konieczność jego częściowego zamknięcia.

Ruch – dla niektórych kierunków – poprowadzono więc skomplikowanymi objazdami. Od wczoraj trwają intensywne prace związane z układaniem asfaltowej nawierzchni po wschodniej stronie drogi. Ograniczyło to znacznie możliwość pokonania tego odcinka (w praktyce skrzyżowanie można przejechać tylko na wprost ciągiem ulic Żywiecka – Lwowska oraz skręcić w prawo z ulicy Lwowskiej w Stojałowskiego). Na szczęście roboty ten zakończą się już dzisiaj.

8
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
MichałczytelnikBogdanBogdanBogdan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

Kiedy Hałcnów będzie w końcu odblokowany?

czytelnik
Gość
czytelnik

“roboty ten zakończą się” – Panie Płużek, Pan PŁUŻY, a nie pisze! Skandal, że w żadnym artykule Pana autorstwa nie jest tak, żeby byków nie było pełno. I to na poziomie podstawówki! SKANDAL! Pismactwo. Prostactwo. Bylejakość.

Mirek
Gość
Mirek

Dzisiaj tam jechałem, nic się nie dzieje, jest tak jak było. Bardzo w to wątpię, aby do wtorku to zrobili.

Bogdan
Gość
Bogdan

No właśnie w końcu drogowcy zawsze mają czas

Bogdan
Gość
Bogdan

Poza tym jeśli w tym kraju nadal nie będzie wyciągniętych wniosków że pracuje się na 2 lub czasem nawet na 3 zmiany dot.drogowcow wtedy gdy jest pogoda to nadal budowy będą tylko na pokaz lub kończone w haosie to będzie skutkowało za parę miesięcy z zamykaniem i ponowna naprawa

Bogdan
Gość
Bogdan

W końcu drogowcy nie stoją w korkach

Bogdan
Gość
Bogdan

Ciekawe jak długo będzie działać ok. Znając naszych drogowców zaraz zamkną bo się okaże że coś muszą jeszcze dorobic

Bogdan
Gość
Bogdan

No wreszcie..zobaczymy czy zrobili wszystko dobrze