Sport Cieszyn

Dwie dekady KS Shindo

Fot. Krzysztof Marciniuk

Jubileusz 20-lecia świętuje klub karate KS Shindo Cieszyn. Z tej okazji w minioną sobotę zorganizowano galę w Domu Narodowym.

O początkach i osiągnięciach mówił Piotr Szymala – w jednej osobie prezes, zawodnik, trener i założyciel klubu. Sukcesów w postaci medalowych i pucharowych zdobyczy, włącznie z tytułami mistrzowskimi, w ciągu minionego 20-lecia było mnóstwo. Kolejne trofea zdobywa młode pokolenie. Jak zauważył Piotr Szymala, wszystko o startach kadrowiczów KS Shindo można znaleźć w “Głosie Ziemi Cieszyńskiej”, bowiem regionalny tygodnik od samego początku pisze o cieszyńskich karatekach. I dodał, że dwukrotnie był wybierany przez czytelników “Głosu” najlepszym sportowcem powiatu cieszyńskiego.

W programie sobotniej uroczystości był pokaz sztuk walki kata i kumite oraz filmik obejmujący starty w okresie dwóch dekad. Sympatycznym momentem było wręczenie okolicznościowych statuetek, które trafiły w ręce osób wspierających KS Shindo oraz  do zasłużonych zawodników. Najmłodsi dostali pamiątkowe medale, a prezes kwiaty.

Gratulacje przekazali m.in. burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz i starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
Sławek
1 rok temu

brawo piękne zdjęcia i uśmiechnięci ludzie to pozytywne, przyciągające