Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Konsultacje w sprawie zmian w Statucie Miasta

Fot. Marcin Płużek

Od piątku 12 sierpnia w Bielsku-Białej trwają konsultacje społeczne w sprawie przygotowanego przez bielskie władze  projektu uchwały dotyczącej zmian w Statucie Miasta. Konsultacje zakończą się 2 września.

Mogą w nich wziąć udział mieszkańcy oraz organizacje pozarządowe prowadzące na terenie Bielska-Białej swoją działalność statutową w zakresie obejmującym przedmiot konsultacji.

Z grubsza biorąc zmiana Statutu ma polegać na uregulowanie kwestii podejmowania inicjatywy uchwałodawczej na takich samych zasadach zarówno przez Radę Seniorów Miasta Bielska-Białej jak i Młodzieżową Radę Miasta Bielska-Białej (obecnie kwestię tę regulują dwa odrębne dokumenty).

Konsultacje – informują urzędnicy – polegają na kierowaniu przez uprawnione podmioty opinii oraz uwag. Można je zgłaszać poprzez formularz interaktywny zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce dedykowanej konsultacjom społecznym, wpisując w tytule Konsultacje projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XI/217/2019 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z 24 września 2019 r. w sprawie Statutu Miasta Bielska-Białej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres: [email protected]), a także pisemnie w Biurze Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowy 1 w pokoju nr 48.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SKANDAL!
SKANDAL!
1 rok temu

Prezydent ma za naszą forsę TYLKO wykonywać to co ustali Rada Miasta wybrana pzez i spośród mieszkańców
I żadnej innej roboty z własnej inicjatywy: wciągania prywatnych THINK-TANKÓW z ‘forów ekonomicznych’ do działań samorządowych, a tym bardziej jakiś koterii czy młodzieżówek wypuszczanych przez starych cwaniaków.
To NIELEGALNE madużywanie-rozmywanie władzy i odpowiedzialności.

YEBAC unie
YEBAC unie
1 rok temu

Jak rozumiem ta “praca” nie odbywa się przypadkiem za pieniążki podatników! Ani zł podatku w mieście BOLSZEWII PLATFUSOWEJ!