Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Kuria bije się w pierś

Budynek kurii przy ulicy Żeromskiego w Bielsku-Białej. Fot. Wikipedia/DTG

Kuria bije się w pierś i przeprasza Janusza Szymika za kontrowersyjne wątki, które znalazły się w odpowiedzi na pozew, jaki były ministrant z Międzybrodzia Bialskiego wniósł przeciwko diecezji bielsko-żywieckiej.

„Odnosząc się do informacji, które pojawiły się w ostatnich dniach w mediach chcemy jednoznacznie podkreślić, że działania Diecezji Bielsko-Żywieckiej nie mają na celu pomniejszania odpowiedzialności sprawcy, który dopuścił się przestępstwa wobec osoby małoletniej, a tym bardziej przerzucania winy na Pokrzywdzonego. Czyny przestępcze, których dopuścił się ks. Jan W. zostały dowiedzione przez proces kościelny, który rozpoczął bp Roman Pindel, a który zakończył się dekretem karnym zatwierdzonym przez Kongregację Nauki Wiary w Watykanie. Obecnie Pan Janusz, korzystając z przysługujących mu praw, z powództwa cywilnego pozwał Diecezję Bielsko–Żywiecką o zadośćuczynienie. W treści dokumentu, który jest odpowiedzią na pozew nie powinny się znaleźć pytania dotyczące orientacji seksualnej Pokrzywdzonego oraz sugerujące „czerpania przez niego satysfakcji”. Przepraszamy Pana Janusza oraz wszystkie osoby zgorszone doniesieniami medialnymi. Dążąc do usunięcia wszelkich wątpliwości, na polecenie Biskupa Romana Pindla wniosek dowodowy w tym zakresie zostanie doprecyzowany w najbliższym czasie, aby można było ustalić okoliczności istotne dla prawidłowego rozstrzygnięcia Sądu Cywilnego przy uwzględnieniu wrażliwości Pokrzywdzonego i poszanowaniu Jego godności.” – Tej treści oświadczenie ukazało się dzisiaj na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej.

Jak widać wszystko zostało w oświadczeniu powiedziane, można sobie tylko zadać pytanie, czy tak trudno było przewidzieć reakcję społeczeństwa na treść odpowiedzi, o której od kilku dni szeroko rozpisują się media.

Tymczasem treścią odpowiedzi, w której najbardziej bulwersującym wątkiem było żądanie przez adwokata – pełnomocnika kurii, zbadania orientacji seksualnej pokrzywdzonego Janusza Szymika, oraz sugerowanie, że być może czerpał przyjemność z faktu obcowania jako nastoletni chłopak z byłym proboszczem Janem W. zainteresowała się Państwowa Komisja ds. Pedofilii wysyłając do Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej wniosek o zbadanie, czy pełnomocnik kurii nie naruszyła zasad etycznych wykonywania zawodu adwokata.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
242 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emma Clarke
Emma Clarke
5 miesięcy temu

Dzień dobry, nazywam się Emma. Jestem tutaj, aby zeznawać o czarodzieju, którego poznałem w Internecie, który pomógł mi w uratowaniu mojego małżeństwa, które już się rozpadło. Spotykam się z nim online i nazywa się UDAMA ADA, powiedział mi, żebym nie martwiła się o mojego męża, że powinnam mu zaufać, że mój mąż wróci do mnie w ciągu 2 dni, co zrobiłam i dostałam rzeczy, na które potrzebował zaklęcia ja, teraz znów jestem szczęśliwa, bo mój mąż jest tu obok mnie i znów jesteśmy razem szczęśliwi. Chcę powiedzieć, że Bóg zapłać obficie amen. możesz skontaktować się z nim przez (+27 65… Czytaj więcej »

Magda
Magda
5 miesięcy temu

Jak dla mnie, Anna Englert, która chciała sprawdzać czy gwałcone przed księdza pedofila dziecko nie odczuwało przyjemności, to całkowity brak człowieczeństwa… Zezwierzęcona widokiem pieniędzy, dla nich zrobi wszystko. Moralność? Nie słyszałam..

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu

Pisowskie afery,a jest ich ponad 400. Nie ma tygodnia bez poważnej afery. W Polsce od 2015 roku u władzy jest koalicja trzech partii, to PiS Kaczyńskiego, Solidarna Polska Ziobry oraz Porozumienie Gowina. Przedstawiamy listę ponad 353 afer, które towarzyszyły nam od momentu powołania rządu Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Afer jest coraz więcej, dlatego lista stale się powiększa. Masz swoją propozycję? Wiesz o jakiejś aferze, której tu nie ma? Dodaj ją w komentarzu. Afera SKOK – gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy; Afera rolna – utrudnienie zakupu ziemi polskim rolnikom; Afera wiatrakowa – zniszczenie sektora… Czytaj więcej »

Onufry
Onufry
5 miesięcy temu
Reply to  dodoni

Do twoich wypocin pasuje tekst starej piosenki : -Na dalekiej Ukrainie gdzie hiszpański żyje lud, Amazonka rzeka płynie najpiekniejsza z polskich wód…Fajduli ,fajduli…. PS. Afera w SKOK jest przecież aferą PO . PO wstrzymało czynności organów śledczych wobec SKOKów aż do znowelizowania ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym w grudniu 2013 r. Chodziło o to, aby po uruchomieniu serii upadłości SKOK za lokaty w SKOK do 100 000 euro zapłacić pieniędzmi z BFG, które banki sobie odbiorą od swoich klientów. Więc jest to afera PO a nie PIS . Bronisław Komorowski i afera KNF Dominująca narracja w postkomunistycznych mediach jest dziś taka:… Czytaj więcej »

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Jesteś całkowity przygłup,tak jak każdy pisior.

Onufry
Onufry
5 miesięcy temu
Reply to  dodoni

Pieprzysz nie na temat. Jesteś cymbałem,a nie polemistą.

Onufry
Onufry
5 miesięcy temu

Cytat:  Lista zasług Tuska jest długa i każdy powinien mieć szanse ją zobaczyć:  2011:  podwyżka podatku VAT  podwyżka podatku CIT  podwyżka AKCYZY  podwyżka podatku od ciężarówek  podwyżka opłaty klimatycznej  podwyżka składki rentowej  podwyżka wieku emerytalnego  podwyżka podatku gruntowego  podwyżka opłaty targowej  podatek od miedzi  akcyza na węgiel  likwidacja dopłat za leki na recepte  likwidacja ulg (jak na internet, rodzinne, na edukacje i kursy, przedsiębiorcze)  2010:  -wprowadzenie e-myta  -podatek pielegnacyjny, 1 % dochodow brutto,  -podniesienie oplaty rejestracyjnej dla samochodow,  -anulowanie budow polowy autostrad  -totalny chaos z pociagami  -likwidacja ulg na obowiazkowe biokomponenty do paliwa,  -umozenie miliardowych dlugow Rosji za gaz (bez… Czytaj więcej »

ździwiony
ździwiony
5 miesięcy temu

Lempart – co?– Ty wiesz co!!

taka prawda
taka prawda
5 miesięcy temu

“Wartości europejskie” w praktyce – czyli 8 lat szczęśliwych rządów i prosperity PO – PSL 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewaru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld… Czytaj więcej »

Karolina 33 lata
Karolina 33 lata
5 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Aleś ty głupi napisz afery bandy pis na czele z SBekiem od kota i czarnymi będzie ponad 100 ,tyle miliardów drukują i nie nie jest zbudowane ile milionów idzie dla ludzi w spółkach ,budowa lotniska na polecenie Chin ludzie tam zarabiają miliony a jeszcze nie są wykupione działki tak samo elektrownia i setki innych złodziejstw ale w tvpis dla debili tego nie mówią i dobrze pustak tego nie załapie oni znają pederasty jedno hasło wina TYSKA

Hero
Hero
5 miesięcy temu

To co napisałaś powyżej – nie podałaś przykladu ani jednej afery tylko jakieś brednie a chcesz podać ponad 100, nie ośmieszaj się.

www prawy pl
www prawy pl
5 miesięcy temu

Nie bądźmy lewi 😀

www fronda pl
www fronda pl
5 miesięcy temu

Polecam 😀

www niezależna pl
www niezależna pl
5 miesięcy temu

Polecam 😀

Taka Prawda
Taka Prawda
5 miesięcy temu

Dodoni po 2-ej wojnie światowej i jeszcze we wcześniejszych okresach wojennych zginęla zdecydowana większość środowisk patriotycznych we Francji więc pytanie czy księżmi nie są tam lewacy w większości??lewacy przeciwko swojemu państwu dla pieniędzy wszystko zrobia – przykład PO z Donaldem na czele.

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu
Reply to  Taka Prawda

Napisz jeszcze co Wielka Rewolucja Francuska zrobiła z klerem,nie zapomnij napisać też za co.

taka prawda
taka prawda
5 miesięcy temu
Reply to  dodoni

„Obawiam się, że generalnie moi rodacy nie rozumieją, co tak naprawdę działo się w czasie rewolucji. A już szczególnie dotyczy to naszych dziennikarzy i polityków. Lwia część tych środowisk ma na ten temat kompletnie wykrzywione wyobrażenie. Redukują oni bowiem rewolucję francuską do symbolu – narodzin demokracji, praw obywatelskich, równości etc. Nie rozumieją, jaka była prawdziwa cena zniszczenia starego porządku” – podkreśla francuski historyk. Przypomina, że tylko za sprawą wyroków śmierci wykonywanych na gilotynie zginęło aż 35 tys. ludzi. Całkowita liczba ofiar rewolucji może sięgać nawet miliona. Zdaniem Sechera rok 1789 był zapowiedzią późniejszych o ponad stulecie zbrodni lewicowych systemów totalitarnych –… Czytaj więcej »

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Pieprzysz nie na temat. Jesteś cymbałem,a nie polemistą.

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu

Francuski Kościół gotów wyprzedać swoje dobra, by wypłacić odszkodowania ofiarom przemocy seksualnej.Odszkodowania pójdą w miliardy euro,gdyż od 1950 roku stwierdzono 216 tyś.ofiar przestępstw seksualnych dokonanych przez duchownych.My jesteśmy na początku tej drogi.

gadżet
gadżet
5 miesięcy temu
Reply to  dodoni

216 tyś.ofiar przestępstw seksualnych dokonanych przez duchownych? Według Głównego Urzędu Statystycznego było ich w sumie 216 621 – jeśli chodzi o ścisłość.

tylko pytam
tylko pytam
5 miesięcy temu
Reply to  gadżet

Takie dane nie istnieją. Sam je wymyślasz?

Ilona 32 lata
Ilona 32 lata
5 miesięcy temu
Reply to  tylko pytam

Wg sekty pis u was co 3 to pedo-filek

gadżet
gadżet
5 miesięcy temu

PAN SZYMIK DOMAGA SIĘ 3 MILIONÓW ZADOŚCUCZYNIENIA? TO JAKAŚ KPINA. BIORĄC POD UWAGĘ GALOPUJĄCĄ INFLACJĘ 3 MILIONY ZŁOTYCH BĘDĄ MIEĆ NIEBAWEM TAKĄ WAROŚC NABYWCZĄ JAK DZIŚ 30 TYSIĘCY ZŁ, DLATEGO NIECH PAN SZYMIK DOMAGA SIĘ TRZYSTU MILIONÓW ZŁOTYCH I ZMIENI SOBIE MECENASA, BO TEN OBECNY KOMPLETNIE NIE MA ROZEZNANIA W REALIACH EKONOMICZNYCH.

Dolino
Dolino
5 miesięcy temu

PROSZĘ UJAWNIĆ PUBLICZNIE STAN ZDROWIA PSYCHICZNEGO JANUSZA SZYMIKA. TO BARDZO WAŻNE Z UWAGI NA CAŁA AFERĘ WOKÓŁ JEGO OSOBY.

Partia OCHLEJMORDA
Partia OCHLEJMORDA
5 miesięcy temu
Reply to  Dolino

Głównie jesteśmy zainteresowani stanem ANALizy szymika – generalnie chodzi o to czy wypadają z niego kasztany 😀

MM
MM
5 miesięcy temu

Jaka partia,takie i mordy.

Doliniarz
Doliniarz
5 miesięcy temu
Reply to  Dolino

Może uwzględnić również stan zdrowia psychicznego drugiej strony ? Równość w postępowaniu.

1. Apostoł
1. Apostoł
5 miesięcy temu

te Pindele i Gregery są już dostatecznie skompromitowane i obciążone by odejść z kurii i stanąć przed sądem

nczas.pl
nczas.pl
5 miesięcy temu

Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 15 stycznia dotyczącym sytuacji epidemiologicznej wykazało w powiecie kłodzkim 43 zgony związane z covidem. Lokalny portal postanowił to sprawdzić i odkrył, że na covid w powiecie zmarła tylko JEDNA osoba.

nczas.pl
nczas.pl
5 miesięcy temu
Reply to  nczas.pl

Sprawę postanowił sprawdzić lokalny portal 24klodzko.pl

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu
Reply to  nczas.pl

O czym to świadczy ? Świadczy o tym,że to nie jest państwo tylko bajzel.

Onufry
Onufry
5 miesięcy temu

zarobki Tuska:
Roczny: 1 815 595,00 zł
Miesięcznie: 151 299,58 zł
Tygodniowy: 34 915,29 zł
Codziennie: 6 983,06 zł

NDK
NDK
5 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Tusk mieszka w czynszowej kamienicy w Sopocie na 60 metrach kwadratowych.Jako szef Rady Europejskiej zarabiał około 100 tyś zł miesięcznie.Obecnie około 30 tyś.mies. jako szef Partii Ludowej.Wszystko jest transparentnie do sprawdzenia w internecie.Nie rób wody z mózgu ludziom,pisiorski cymbale.
Napisz coś o hołubionym oszuście i zlodzieju w jednym,niejakim Obajtku i jego 38 nieruchomościach.Wszystko to zdobyte w niejasnych okolicznościach.Przyjdzie czas ,że zostaną pisiorscy szubrawcy i złodzieje rozliczeni co do złotówki.

Taka prawda
Taka prawda
5 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Kolejny tłusty kot brukselskich socjalistów

Ilona 32 lata
Ilona 32 lata
5 miesięcy temu
Reply to  Onufry

A morawiecki ma 3 X tyle za niszczenie Polski i mafiozo kupił od mafii czarnych skradzione pole od ciemnoty sprzedał niby premierowi za 700 tyś a on sprzedał go za 17 milionów to jest ok a obajtek i tysiące złodziei z pis to OK ale tego w tvpis dla debili się o tym nie mówi dalej lejcie i srajcie w pampersy i słuchajcie stacji Putina i jego kolesi SB-pis.,

Last edited 5 miesięcy temu by Ilona 32 lata
Tadeusz
Tadeusz
5 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Jaka ulga, ze nie 6000, za tyle to pracuje złodziej albo idiota. A poza tym coś się chyba od życia należy za buchalterię w 1992 na trzeciej zmianie.

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Za ile pracuje złodziej Obajtek ? No,a obszarnik agrarny niejaki Pinokio ? Napisz też o brukselskich socjalistach na żołdzie unijnym : oborowa Szydło ,miłośnik cudzych butów Brudziński,kolekcjonerka plecaków szkolnych Kempa,tudzież kolekcjonerka odzieży z Caritasu Zalewska ,rajdowiec Melexem na Cyprze Karski,nie mniej zdolny rajdowiec brukselski Czarnecki i cała ta śmieszna ferajna pisiurów.

Onufry
Onufry
5 miesięcy temu

 Nikt lepiej nie uzasadnił „obrony demokracji”, niż Agnieszka Holland, która przemówiła na marszu KOD tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. Tego się nie do skomentować prozą… Żeby było proszę państwa tak jak było * Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć Wziąć… Czytaj więcej »

Jurek
Jurek
5 miesięcy temu

biskup powinien odejść

Tadeusz
Tadeusz
5 miesięcy temu
Reply to  Jurek

A Balcerowicz wrócić.

Leon
Leon
5 miesięcy temu

Zobaczcie na ten pałac w którym mieszkają biskupi ,a Jezus urodził się i żył ubogo.Czy Was to nie gryzie?

.
.
5 miesięcy temu
Reply to  Leon

Zazdrość to jest kolejny z grzechów. Właśnie nienawidzą kościoła Ci co najwięcej grzeszą. A Donalda zarobki i przyszlej emerytury też zazdrościsz??dla mnie jest to zdrajca za Smoleńsk ale nie zazdroszczę mu tej kasy ani niczego innego – do piekła nie wezmie że soba, on do dzisiaj w każdym zdaniu klamie i dużo ma na sumieniu.

Stanisława.
Stanisława.
5 miesięcy temu
Reply to  .

A za co bierze kaczor i jego banda 3 X tyle co PAN TUSK on rozwijał i łączył Polskę i Polaków a kaczor i SBeki pis niszczą ale psychole ich sekty ogłupiani przez faszystowską tvpis i pedofilii tego nie załapią dobrze że was staruchy pampersowe jest niedużo a pis się rozpada> Mam pytanie sekciarze pis i czarnych jak to jest że moją znajomą bił pijaczyna mąż przez kilka tak samo dzieci miał kochankę siedzi w więzieniu i ona po staraniach 5 lat nie dostaje rozwodu kościelnego aby sobie ułożyć nowe życie z naprawdę dobrym człowiekiem a banda pis bez problemu… Czytaj więcej »

taka prawda
taka prawda
5 miesięcy temu
Reply to  Stanisława.

Dlatego że w Kościele Katolickim nie ma rozwodów

Aleksandra
Aleksandra
5 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

A kurski marta kaczyńska i wiele innych pis to nie katolicy widać że to sekta pis i pedofilii i Szatana rydzola jędraszewskiego itp.

taka prawda
taka prawda
5 miesięcy temu
Reply to  Aleksandra

co tam Ala bełkocze?

Jola
Jola
5 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

U was pisuary prawda to bełkot ale nic nowego jak każdy z was ma zlasowany pusty łeb przez tvpis

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Marta Kaczyńska to wielokrotna dziewica,katolicy już tak mają.

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Może niejaki hochsztapler Kurski ci to wytłumaczy.On jest tak katolicki ,że śluby kościelne zaplanował brać wielokrotnie.

Jola
Jola
5 miesięcy temu
Reply to  Stanisława.

Dlatego 50 % młodych nie bierze ślubu aby o ich życiu decydował jakiś sukienkowy.

Dobra Rada
Dobra Rada
5 miesięcy temu

Leonie wierzymy w mądrość narodu i te dziadowskie multi-kulti odrzucimy i nigdy nawet jedna noga tu nie przejda, mam nadzieję ze się dołączasz do apelu. I nie życz komuś źle albo upadku bo jestem pewien że prędzej się to odwroci przeciwko Tobie.

Leon
Leon
5 miesięcy temu

Kościół katolicki chyli się ku upadkowi Młodzież ma go w d…..,Święcenia kapłańskie spadły drastycznie, kapłani wolą się chować pod dywan albo dojść kasę.Jeszcze chwila a kościoły będą przerobione na magazyny, jak na zachodzie.

TAK DLA KOŚCIOŁA
TAK DLA KOŚCIOŁA
5 miesięcy temu

Lewacy mówiąc o pedofilii w kościele klamia. Dowod: np ilu ksiezy w ostatnim roku oskarżano??ciężko znaleźć choćby jeden przykład. Załóżmy 1 -2 osoby podzielić przez wszystkich duchownych to wyjdzie 0.01%??a w rzeczywistości jest to 0%. I dlatego beskidzka “odgrzewa stare kotlety informacyjne”, bo na kłamstwie probuja niszczyć kościół. A w każdym środowisku znajdą się czarne owce i jesli były pojedyncze przypadki sprzed ilus lat to trzeba wyjaśniać ale nie poprzez lewaków tylko przez sąd.

NDK
NDK
5 miesięcy temu

Wystarczy sprawdzić w komisji d/s pedofilii,jaki procent dotyczy duchownych.Nie rób wody z mózgu czytelnikom,pisiorski podciepie.

Prawda Koli w Oczy
Prawda Koli w Oczy
5 miesięcy temu
Reply to  NDK

To podaj jakiekolwiek 2-3 imienia i nazwiska z ostatniego roku na poczatek i jakąkolwiek udowodniona aferę pedofilska w kościele.

dodoni
dodoni
5 miesięcy temu

Po to powołano w/w komisję,która od kurii nie może otrzymać akt.Dlaczego ? To już jest sprawa tych prawdomównych inaczej.

Tak dla TVP Info
Tak dla TVP Info
5 miesięcy temu

Oglądaj TVP Info. Dziś akcja w Jaworzu – politycy kłamcy z PO zmiażdżeni przez mieszkańców.

NDK
NDK
5 miesięcy temu

TVP Info jest dla pisiorskich przygłupów,żaden rozsadny człowiek tego ścierwa nie ogląda i nie słucha.

Marysia
Marysia
5 miesięcy temu
Reply to  NDK

tvp to dla starych pampersów siedzi i leje w niego jak jest pełny to idzie do zmiany i ze smrodu zapomni co było i ryczy wszystko wina Tuska.

Emka
Emka
5 miesięcy temu
Reply to  Marysia

100 % prawdy siedzi staruch i słucha głupoty w tvpis i radiu ryja Szatana albo trwam i zaraz myśli jak tu temu a temu skurw–wi zrobić koło du-y albo tak po katolicku napluć w pysk.

Monika
Monika
5 miesięcy temu

Ja mam tylko jedno pytanie dla tych wielkich obrońców KK jak to jest że ludzie władzy co szczególnie została wybrana przez was ciemnoty biorą po kilka ślubów kościelnych i jest OK tu widać do czego doprowadziła sekta prawdziwego kościoła dzięki was już nie ma ,został tylko w sercach i rodzinach niektórych ludzi .

Karol
Karol
5 miesięcy temu

pindel,jędraszewski,dziwisz,Szatan rydzol to są ludzie co niszczą kościół KK w Polsce niestety młodzież i myślący odchodzą a zostaje ciemnota a teraz się plujcie mam was w d–e.

Inżynier Jan
Inżynier Jan
5 miesięcy temu

Najpierw Pindel, wydaje oświadczenie krzywdzące dla poszkodowanego. Teraz je cofa. Wina zwalona na adwokata. Ech co za kłamcy, nawet w wierchuszce kościoła nie można już nikomu ufać. Jezus zapewnił, że piekło nie pokona zbudowanego przez Niego na Piotrze Kościoła. Wierzę. Kościół sam się rozpadnie przez fałszywych apostołów.

Milosz
Milosz
5 miesięcy temu

Adwokat Kurii myślała ze błyśnie a tu taki hejt się wylał…. smrodek zostanie

Abc
Abc
5 miesięcy temu
Reply to  Milosz

Smrodek to się ciągnie za Toba, zablysnales że hej swoimi myślami

Inżynier Jan
Inżynier Jan
5 miesięcy temu
Reply to  Abc

To nie adwokat, to Pindel. Przepraszam: biskup Pindel. Teraz na kogoś trzeba zawalić winę. Co za bagno mentalne.

Polecam
Polecam
5 miesięcy temu

Film o Marusarzu w niedziele o godz 18.20 w TVP 1 po skokach narciarskich 😀

Nie Polecam
Nie Polecam
5 miesięcy temu
Reply to  Polecam

Kurvizja reżimowa dla hołoty.

Polecam
Polecam
5 miesięcy temu
Reply to  Nie Polecam

Heh na tym twoim TVN gdzie kłamią non stop to ludzie nawet pilota nie chcą wziąć żeby przełączyć na skoki i się nie dziwię.

Nie Polecam
Nie Polecam
5 miesięcy temu
Reply to  Polecam

Te nędzne pacany pisowskie nadal niech są karmione gó@nem z Kurvizji to cofną się w rozwoju do homo erectusa,tak jak ty.

Monia
Monia
5 miesięcy temu
Reply to  Nie Polecam

tvpis to tylko dla ciemnoty nikt normalny tego nie słucha dlatego ciemnota wiocha po PGR na wschodniej ścianie i gorole to oglądają i mózgi zlasowane dlatego kochają pis i czarnych pedofilów.

Polecam
Polecam
5 miesięcy temu
Reply to  Monia

Twoi rodzice nawet cię nie umieli wychować i to przez nich ty masz właśnie zlasowany mozg. Daremni sa.

żdziwiony
żdziwiony
5 miesięcy temu

precz z rudym i jego owieczkami!

Milosz
Milosz
5 miesięcy temu
Reply to  żdziwiony

Bp Pindel ze Rudy?

Inżynier Jan
Inżynier Jan
5 miesięcy temu
Reply to  żdziwiony

Biskup Pindel to taki bardziej siwy niż rudy. Ile tam teraz płacą za hejt, 2 zeta? Szybciej pisz bo nie wyrobisz na ćwiartkę na weekend.

www fronda pl
www fronda pl
5 miesięcy temu

Polecam 😀

www wpolityce pl
www wpolityce pl
5 miesięcy temu

Polecam 😀

Hero
Hero
5 miesięcy temu

Jurek biskup powinien odwołac taką osobę dopiero po decyzji sądu, jak będzie potwierdzone czarno na białym.

Inżynier Jan
Inżynier Jan
5 miesięcy temu
Reply to  Hero

Ksiądz Jan W. z Międzybrodzia Bialskiego, został już skazany przez Watykan za czyny pedofilskie wobec ministranta. Do czasu zakończenia procesu cywilnego miał przebywać w odosobnieniu i pod nadzorem. Nie przebywał i mógł mieć nadal kontakty z dziećmi. Teraz pozwanym jest Kuria która tego nie dopilnowała. Czego dalej nie rozumiesz?

Jurek
Jurek
5 miesięcy temu

biskup powinien odejść

Tadeusz
Tadeusz
5 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Balcerowicz musi wrócić.

Jurek
Jurek
5 miesięcy temu

biskup pogrąża kościół, który i tak stacza się po równi pochyłej

TAK DLA KOŚCIOŁA
TAK DLA KOŚCIOŁA
5 miesięcy temu

NIE DLA CHAMSTWA LEWACKIEGO, piszą o “starych kotletach informacyjnych” bo pedofilii w kościele nie ma i muszą wracać do pojedynczych sprzed lat przypadków, które nawet nie są rozstrzygnięte.

Stereo
Stereo
5 miesięcy temu

Widać że siedzisz w budzie i służysz Pindlowi.

Grg
Grg
5 miesięcy temu

Jak nie ma pedofilii w kościele to chyba jesteś księdzem albo lubisz dzieci …..

Inżynier Jan
Inżynier Jan
5 miesięcy temu

Ksiądz Jan W. z Międzybrodzia Bialskiego, został już skazany przez Watykan za czyny pedofilskie wobec ministranta, miał przebywać w odosobnieniu. Nie przebywał i nadal mógł mieć kontakty z dziećmi. Teraz pozwana jest Kuria m.on. za złamanie warunków odosobnienia, więc to nowa sprawa a nie odgrzewany kotlet. Mam nadzieję że te dwa złote za komentarz, wydane na flaszkę ci się cofnie…

Beskidzka i tematy zastępcze??
Beskidzka i tematy zastępcze??
5 miesięcy temu

A gdzie tematy ważne dla Polakow??czemy nie piszecie o polskim ladzie albo tarczy inflacyjnej, o obniżkach podatków np o paliwie które może być nawet po 5 zł od lutego. Bo to są dobre propozycje rządu PiS??czekamy na ważne tematy dotyczące opisu z czego mogą Polacy skorzystać. A może na czołówce informacyjnej powinna być informacja o dzisiejszej obniżce na gaz o 25% dla przedsiębiorstw.

Milosz
Milosz
5 miesięcy temu

Pewnie – molestowanie schować pod dywan. Ciekawe jakby Ciebie ktoś molestował albo najbliższego członka rodziny to tez byś bagatelizował. Trzeba nagłaśniać i pokazywać ze nikt nie jest bezkarny i nawet ludzie Kościoła musza się liczyć z prawem.

Inżynier Jan
Inżynier Jan
5 miesięcy temu

Dla każdego Polaka to jest bardzo ważny temat. Nie jesteś Polakiem, czy nie jesteś Katolikiem? Podwyżka gazu dla przedsiębiorców sięga 600% a nawet 800% (dla osób indywidualnych 32%-50%), więc te 25% obniżki to zwykła farsa. Żart. Inflacja jest winą złych decyzji rządu, który zamiast zajmować się rządzeniem: gra na giełdzie akcjami PGNiG (Kowalski), handluje działkami zakupionymi na lewo (Morawiecki), miliardy złotych wydaje na kurwizję zamiast na onkologię (Lichocka i Kurski), wydaje kasę na lewe maseczki i na respiratory których nie ma (Szumowski), wypłaca sobie i swoim kur*om niebotyczne premie (Glapiński)…i tak dalej około setki afer PiS. Te tematy ważne dla… Czytaj więcej »

Antoni
Antoni
5 miesięcy temu
Reply to  Inżynier Jan

Dobrze powiedziane

www fronda pl
www fronda pl
5 miesięcy temu

Polecam 😀

www niezależna pl
www niezależna pl
5 miesięcy temu

Polecam 😀

Skiper To Mniej Niż Zero??
Skiper To Mniej Niż Zero??
5 miesięcy temu

Skiper idź już spać bo gledzisz brednie w kółko te same jak katarynka.

Skiper
Skiper
5 miesięcy temu

Pisałem już że połowa kleru to geje,ta druga połowa no może hetero. Ci nie są lepśi,mają kobiety i dzieci.Najlepszy jest pewien dominikan z Wrocławia, rżnął panny na ołtarzu.

Yo Yo
Yo Yo
5 miesięcy temu
Reply to  Skiper

Tak żeby się ciapaci za ciebie nie wzięli, lubią takich co brednie gadają.

www prawy pl
www prawy pl
5 miesięcy temu

Nie bądźmy lewi 😀

www fronda pl
www fronda pl
5 miesięcy temu

Polecam 😀

Gość Kwi Kwi
Gość Kwi Kwi
5 miesięcy temu

To chyba o sobie piszesz, głodnemu chleb na myśli ale ciebie nie będzie nikt chciał boś cuchnący prosiak,na dodatek kwiczy brednie kwi kwi

Stereo
Stereo
5 miesięcy temu
Reply to  Gość Kwi Kwi

Idź do przeora ,a on Cię dobrze przeora, zapewne ma już wprawe. Wtedy i Twja psychika się poprawi.

Gość
Gość
5 miesięcy temu

Czarnym i purpurowy nie tylko w głowach się pomieszalo ale też w portkach

Gość Kwi Kwi
Gość Kwi Kwi
5 miesięcy temu
Reply to  Gość

To chyba o sobie piszesz, głodnemu chleb na myśli ale ciebie nie będzie nikt chciał boś cuchnący prosiak,na dodatek kwiczy brednie kwi kwi

Inżynier Jan
Inżynier Jan
5 miesięcy temu
Reply to  Gość Kwi Kwi

Jeszcze ze dwa komentarze i wystarczy na piwko. Idź się napij, na kacu słabo się pisze KWI KWI.

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
5 miesięcy temu

Nie on jeden

Skiper i jego chora obsesja przeciw kościołowi??
Skiper i jego chora obsesja przeciw kościołowi??
5 miesięcy temu

Skiper baju baj bajeczka na Dobranoc będzie o 19, nie pomyliły Ci się godziny??

Skiper
Skiper
5 miesięcy temu

Tych bajeczek o19 już nie ma. Pomyliło się tobie.Teraz jest anioł pański o 12 w południe i ojciec Rydzyk od rana .Idź spać żebyś rano nie zaspał.

Skiper
Skiper
5 miesięcy temu

Połowa kleru to geje.Mówią o tym i piszą sami księża, najczęściej Ci co już opuścili już ten burdel.

Tak dla TVP Info
Tak dla TVP Info
5 miesięcy temu

Czy w TVN-ie albo Polsacie powiedzą w końcu że lewacy w tym Trzaskowski i Cholownia zezwoliliby na zamknięcie kopalni w Turowie i 6-7 milionów osób byłoby bez prądu??dziś zapadł kolejny wyrok w Unii skandal!!

Antoni
Antoni
5 miesięcy temu

Aleś głupi mózg zlasowany tvpis

Do Hejtera
Do Hejtera
5 miesięcy temu

Czemu nie piszesz pod jednym Nickiem?!hejt pisze jedna i ta sama osoba i nawet treść zdań prawie wogole niczym się nie różni. Beskidzka słabego macie tego hejtera😀

Skiper
Skiper
5 miesięcy temu

Ci co bronią zepsutego kleru spewnością sami mają wiele złego za uszami. Swój swojego kryje.

Skiper
Skiper
5 miesięcy temu
Reply to  Skiper

W Europarlamencie jest taki polityk węgierski, przeciwnik lgbt,a został przyłapany na imprezie gejowskiej.