Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Kuria chce zbadać orientację seksualną Janusza Szymika

Fot: Kuba Jarosz, n/z: Janusz Szymik

To jeden z wątków odpowiedzi bielskiej Kurii na pozew, jaki wobec niej wniósł w czerwcu ubiegłego roku Janusz Szymik, były ministrant molestowany seksualnie przez dawnego proboszcza parafii w Międzybrodziu Bialskim, Jana W.

– Brak mi słów, żeby to skomentować – powiedział nam tuż po zapoznaniu się z odpowiedzią Kurii na swój pozew Janusz Szymik. – Okazuje się, że dla kościoła najważniejsza jest kwestia pieniędzy. Żeby ich przypadkiem nie stracić Kuria chce teraz ze mnie zrobić homoseksualistę. To się w głowie nie mieści! Według tej odpowiedzi miałem nawet, jako nastoletni chłopak, czerpać przyjemność z obcowaniem z pedofilem! Czuję się dzisiaj tak, jakby przejechał po mnie walec.

Szymik w swoim pozwie za czyny, których dopuścił się wobec niego Jan W. – uznany przez Watykan, przypomnijmy, za winnego molestowania seksualnego, a które to czyny tuszowane były przez byłego biskupa diecezji bielsko-żywieckiej, Tadeusza Rakoczego – zażądał od bielskiej Kurii zadośćuczynienia w kwocie 3 mln zł. W pozwie mecenas Szymika dowodził m.in.: „„Krzywda powoda trwa od kilkudziesięciu lat. Kościół nie stworzył warunków by pokrzywdzeni ujawniali nadużycia na tle seksualnym, których dopuszczali się duchowni. Bardzo istotnym ograniczeniem zgłaszania tego typu nadużyć była presja środowiska. Sprawca był górą przez wiele lat. Lokalny biskup nie wyciągnął wobec niego konsekwencji. Awansował go wręcz. Na wysokość zadośćuczynienia pieniężnego w niniejszej sprawie wpływ musi mieć więc postawa pozwanego, który ignorował nadużycia, nieodwracalność następstw szkody – patologiczna inicjacja seksualna oraz gehenna traumy (…)

– Po tym, jak ujawniłem pierwszy raz publicznie, co mnie spotkało w dzieciństwie, a co opisała Kronika Beskidzka, Onet, a później wszystkie inne media, biskup Roman Pindel wyraził publicznie skruchę w imieniu kościoła – przypomina dzisiaj Janusz Szymik. – Przeprosił za krzywdy, których doznałem będąc dzieckiem. Dzisiaj, godząc się na taką treść odpowiedzi na mój pozew, zaprzecza sam sobie. Kim więc jest? Według mnie taka zmiana stanowiska kompromituje go i uderza w sam kościół, ale najwidoczniej perspektywa ewentualnej utraty pieniędzy przesłania już wszystko. Nawet zwykłe człowieczeństwo i moralność.
Pierwsze posiedzenie sądu w sprawie pozwu Janusza Szymika odbędzie się w połowie lutego tego roku.

– Będziemy żądać jawności procesu – zapowiada Szymik.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
139 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
XD
XD
1 miesiąc temu

Te autorze tekstów. Czemu nagle cisza jak udostępnili mediom opinie psychologiczną ks. W? Czemu milczycie?

Kaśka
Kaśka
4 miesięcy temu

Jak kuria sądownie dostanie nakaz jemu zapłaty, to my parafianie będziemy składki na to robić na tace ?

Skiper Czyli Czym Gorzej Tym Lepiej
Skiper Czyli Czym Gorzej Tym Lepiej
4 miesięcy temu

Skiper Ty sobie tak nie planuj do przodu co będzie za kilkanaście lat, zazwyczaj to z takich złowrogich planów to będzie figa z makiem – to tak samo jakbym napisał a jak za kilkanaście lat z twojego domu zostanie gruz i pył bo Ruskie zaatakują??

Skiper
Skiper
4 miesięcy temu

Tak trochę rozumiem tych katolików. Kościół IM się wali ,młodzież ma go w d…… ,święcenia kapłańskie spadły drastycznie, biznes się kończy. Ta dzisiejsza młodzież za kilkanaście lat zacznie te kościoły przerabiać na magazyny .A ten wasz jad w niczym nie pomoże, a tylko przyśpieszy rozpad kościoła.

Atak Lewaków Na Kosciol
Atak Lewaków Na Kosciol
4 miesięcy temu

Hejterzy Beskidzkiej w akcji – atak na kościół. Do hejterow: i tak przegracie bo kłamstwo jeszcze nigdy nie wygralo i nie wygra😀tez odgrzewacie “stare kotlety informacyjne” bo wiecie że obecnie pedofilia w kościele nie istnieje i nie macie nowych tematów a pojedyncze czarne owce zawsze w każdym środowisku mogą się zdarzyc, ale wiemy że atak na kościół to wasz chleb powszedni.

mono
mono
4 miesięcy temu

PiS, Podsłuchy i Szwindle,
„Bo une kradnom, ale sie dzielo panie i to dobre ludzie so, bo w kościole modlo sie.”

Jurek Znów Gledzi
Jurek Znów Gledzi
4 miesięcy temu

Jak nie piszą w temacie??przecież to “stary nieświeży kotlet informacyjny”. Już nawet pojedynczych przypadków pedofilii w kościele nie ma i lewacy mają problem bo muszę stare tematy odgrzewać. Dziś problem z drożyzna i CO2 w Unii, a oni nic nie piszą żeby w Europarlamencie walczył z tym Donald z PO-PSL-Lewicy a mają tam większość. Chcą znów wprowadzić większy podatek na energię i zniszczyć polską gospodarkę – wyborcy tych lewicowych partii powinni szczegolnie na nich napierać bo za chwilę w garnku będą mieć szczaw i mirabelki.

Jurek
Jurek
4 miesięcy temu

pisiorki nie piszą w temacie, zagłuszanie, odwracanie kota ogonkiem, podsłuchy, to pisowska strategia, biskup nam odleciał

Oglądaj TVP Info
Oglądaj TVP Info
4 miesięcy temu

Polecam😀 0% manipulacji, dziś m.in kolejna afera Grodzkiego i Sienkiewicza idącego chwiejnym krokiem w sejmie – tego z TVN-u czy Polsatu możesz się nie dowiedzieć…

wsiowy
wsiowy
4 miesięcy temu

Radio Erewań i TV Korea w jednym

Oglądaj TVP Info
Oglądaj TVP Info
4 miesięcy temu
Reply to  wsiowy

Pokickalo ci się z tvnem. Tego tam sie nawet nie da oglądać.

Irena
Irena
4 miesięcy temu

To ogląda ciemnota i pedofile nie Polacy .

Jurek
Jurek
4 miesięcy temu

biskup nam odleciał

Oto Pytania
Oto Pytania
4 miesięcy temu
Reply to  Jurek

A to już widziałeś latające osoby??a może ty na haju??

Kot
Kot
4 miesięcy temu

Nawet mi go nie żal xD

Oto Pytanie
Oto Pytanie
4 miesięcy temu
Reply to  Kot

Czemu miałoby ci być zal??w kazdej grupie społecznej są jakieś pojedyncze czarne owce z tą różnicą że lewackie portale atakują tylko kosciol, taki Jarosz to typowo lewacki redaktor nr 1 na Podbeskidziu??

Irena
Irena
4 miesięcy temu

Dajcie już spokój czarni mają swój świat i paru nawiedzonych oni nic nie maja wspólnego z Bogiem szkoda nerwów na tych wygodnych ludzi Bóg patrzy i płacze jak umiera KK w Polsce przez nich .

TAK DLA KOŚCIOŁA
TAK DLA KOŚCIOŁA
4 miesięcy temu
Reply to  Irena

Zachęcam cię do słuchania ewangelii w kościele katolickim przynajmniej raz w tygodniu (Niedzielę). Nie daj się zwieść portalom anty-katolickim, oni piszą w kółko to samo i atakują kosciol, to nie są polscy rzolnierze w krawatach – oni lewacy chcieli zalać Polskę w 2015 imigrantami m.in. islamskimi, na szczęście PiS przejął wladze.

Wiktor 43 lata
Wiktor 43 lata
4 miesięcy temu

Sukienkowy daj spokój czasami jestem i słucham tego waszego straszenia i mówienia dla ludzi których tam nie ma nie o Bogu was najwięcej interesuje kasa i usługi za pogrzeby śluby itp parę stówek za godzinę to was najwięcej boli nieroby.

Wolny
Wolny
4 miesięcy temu

Protest Bielsko-Biała plac Chrobrego sobota 15.01.2022. godz. 12.00 . Stop segregacji sanitarnej, stop lockdownom i w obronie wolności.

Protest Kapiszon??
Protest Kapiszon??
4 miesięcy temu
Reply to  Wolny

W obronie jakiej wolności??ty chyba oszalales. Jaki lockdown?? W Europie to Polska chyba ma najmniej ograniczeń jeśli chodzi o lockdown. Stop segregacji sanitarnej??też pierwsze słyszę – ten protest to jakis totalny kapiszon.

Bart
Bart
4 miesięcy temu

Samo dobro w tym kościele i najlepsi zboczeńcy w okolicy !!!

Powiadam Ci
Powiadam Ci
4 miesięcy temu

Że biadolisz jak zakaszlana katarynka, weź się do roboty a nie pisz w kółko te same brednie.

Powiadam Wam
Powiadam Wam
4 miesięcy temu

Trzeba zbadać a**l szymika hahahah hahahah hahahaha

www prawy pl
www prawy pl
4 miesięcy temu

Nie bądźmy lewi 😀

www niezależna pl
www niezależna pl
4 miesięcy temu

Polecam 😀

Taka Prawda
Taka Prawda
4 miesięcy temu

Hahaha lewacy lubią homo więc kabaret to mamy jak facet idzie z facetem za rączkę hahaha taka to lewacka nowoczesnośc, ty też tak masz??😀

Pipi
Pipi
4 miesięcy temu

Bardzo przykre że tak mądry biskup z mottem, PRAWDA CIE WYZWOLI” pakuję się w takie dno moralne, Różaniec z biskupem Pi ndlem już nie dla mnie , Kościół stracił ostatnia cząstkę szacunku 😪

Taka Prawda
Taka Prawda
4 miesięcy temu
Reply to  Pipi

Czarna owca w każdym srodowisku się znajdzie więc nie zrażaj się do kosciola. Na szczęście 99,999 % biskupów i księży daje bardzo dobry przykład.

Irena
Irena
4 miesięcy temu
Reply to  Taka Prawda

Nie 99,999 a może 29.999 % reszta to nie są Boga tylko kasy.

mono
mono
4 miesięcy temu
Reply to  Taka Prawda

Najbardziej widoczną czarną owcą jest @Taka Prawda.Oczywiście wśród prawdomównych.

Edi
Edi
4 miesięcy temu

Słowa wypowiedziany przez pindla zniszczył sam siebie i kościół przyjemność to on miał i dlatego założył kieckę HAŃBA,

Abc
Abc
4 miesięcy temu
Reply to  Edi

Lewacy klepią w kółko to samo, zmieńcie zdarta płytę albo inteligencję włączcie na wyższy poziom o ile macie taką funkcję.

Taka Prawda
Taka Prawda
4 miesięcy temu

Lempart i jej wyp*******c dla lewaków jest ideałem. Za takich cymbałów to dziękuję. Brawa dla Kurskiego za jego dotychczas trafne programy tv, brawa też dla ojca Rydzyka za promowanie dobra. Narzekają na PiS a jakby dziś Donald rządził że spółka to by była stara śpiewka: pieniędzy nie ma i nie będzie.

Roman 44 lata z BB
Roman 44 lata z BB
4 miesięcy temu

Następn idiota pindel po Szatanowi z Torunia jędraszewskim dziwiszowi i 100 innych dobija KK w Polsce to jest już ich koniec zboczonych kieckowych ,prawdziwy KK jest w rodzinach sercach modlitwie a nie za kasę w luksusach ,wiernych tępią i straszą szatanem a ich ludzie sekty pis jak marta K kurski i dziesiątki innych biorą po 2-3 razy śluby kościelne po świętych miejscach ten kościół nie ma nic wspólnego a Bogiem tak samo jak sekta pis.

Taka Prawda
Taka Prawda
4 miesięcy temu

Wszystko to co powyżej napisałeś wypisz wymaluj jakbym czytał o totalnej opozycji a to o Toruniu idealnie pasuje do rzadzacych biurokratów europejskich i to na dodatek wybranych samych przez siebie , nie przez społeczeństwo więc wszystko ci się pokickalo. Nie stawiaj wszystkiego do góry nogami.

Adam Z
Adam Z
4 miesięcy temu
Reply to  Taka Prawda

😄 po tym co przeczytałem powyżej rozumiem, że dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Spytam tylko czy rząd który wygrał dzięki redemptoryści , który prowadzi narrację zależnie od milionów które dostaje od różnych resortów i dzięki siostrą zakonnym które prowadziły na wybory swoich niedołężnych podopiecznych stawiając za nich krzyżyk w odpowiednim miejscu to demokratyczne wybory? 😄Pozdrawiam ..na TVP tego nie powiedzą…2mld rocznie piechotą nie chodzą…w sumie miało iść na służbę zdrowia, ale was to Kurski będzie leczył swoją propagandą i hejtem.

Adam Z i jego teorie odwrotne
Adam Z i jego teorie odwrotne
4 miesięcy temu
Reply to  Adam Z

Oby PiS wygrał z miażdżąca przewaga w następnych wyborach. Takim jak to tylko kipi piana z gemby z nienawiści, jak ci się nie podoba demokracja to jedz na zachód tylko żeby za tobą z pałkami i psami nie gonili jak będziesz na jakiejkolwiek demonstracji. Każdy ma prawo chodzić na wybory a ty cwelu pewnie byś nawet niepełnosprawnym zablokował głosowanie, jesteś jełop do kwadratu, wszystkich chorych będę prosił żeby się modlili za ciebie bo nie jesteś ponad innymi i obrażać to sobie możesz rodzicow za to że cię tak wychowali.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Taka Prawda

Jak to nie wybierani przez społeczeństwo?

Ewelina 26 lat myśląca.
Ewelina 26 lat myśląca.
4 miesięcy temu
Reply to  Taka Prawda

Aleś ty pustak pis ile waszych pustaków jest w UE nic nie mają do gadki bo rozum pusty a kasa cacy ,a co do ślubów po parę razy ludzi pis to widać że debilizm nie kuma tak to jest jak się słucha faszystowsko-putinowskiej stacji tvpis i trvam dla pustaków mi starych moherów.Nigdy nikt tak KK w Polsce nie zniszczył jak sekta czarnych i pis.

Taka Prawda
Taka Prawda
4 miesięcy temu

A Ty już chyba 2 lata masz 26 lat podszywaczu😀no i własnie powyżej mamy obraz typowego chama lewaka/lewaczki czyli osoby ktora obraza, nie szanuje innych poglądów, prezentuje chamstwo a gembe mają pełną nazw Konstytucja i przestrzega ją tylko wtedy jak im pasuje. Skoro nie PiS to jak wolisz policje z pałkamu i psami atakującymi jak ludzie demonstrują to dla lewaków jest idealne miejsce na zachodzie, może Holandia??a może Francja??życzę nam Polakom żeby takich Rydzykow, Kaczyńskich czy też Kurskich były tysiące albo nawet setki tysiecy i będzie tylko lepiej i bezpieczniej 😀

YOU
YOU
4 miesięcy temu

Znowu trolujesz jełopie. Widzę, że dalej masz problemy z określeniem swojej płci, wieku i miejsca zamieszkania.

Piotr 38 lat jeszcze katolik.
Piotr 38 lat jeszcze katolik.
4 miesięcy temu

Jest mi jako katolikowi z BB wstyd że mamy takiego idiotę biskupa wara od bierzmowań i dotykania młodych jeden był pijak drugi idiota niech sobie bada swoich sukienkowych HAŃBA NA CAŁĄ POLSKĘ,szybka dymisja psychicznie chorego pindelka.

Piotr 38 lat TO HIPOKRYTA
Piotr 38 lat TO HIPOKRYTA
4 miesięcy temu

Takiego hipokrytę to islam potrzebuje. Jesteś oszołomem antykatolickim i antykościelnym i nie pisz że jesteś jeszcze katolikiem – przejdź na islam. Tam takich z otwartymi rękami przyjma, będzie się wtedy działo. Na dzisiejszy dzień jesteś śmierdzący komuch i udajesz obronce, bo to jest “odgrzewany kotlet informacyjny” i czarna owca w każdym środowisku się znajdzie a ty to dajesz do ogółu. Hipokryta.

Arek
Arek
4 miesięcy temu

j****j sobie baranka katolicyzm a wiara to co innego

Adam Z
Adam Z
4 miesięcy temu

Powiedział fanatyk 😄

Ola
Ola
4 miesięcy temu

Spadaj pedofilu idź do pracy a nie ogłupiaj ludzi.

.
.
4 miesięcy temu
Reply to  Ola

Arek, Adam Z czy Ola jesteście jak stare zdarte płyty, prawdopodobnie to jedna osoba pod różnymi Nickami wiec nie atakuj kościół bo będziesz kiedys jak dziecko we mgle w islamskiej Europie.

Jurek
Jurek
4 miesięcy temu

to że prawnik napisał głupoty to jedno ale że Biskup to zaakceptował to jest patologia i draństwo

Rak
Rak
4 miesięcy temu

No cóż medycyna notuje podobne przypadki. Onegdaj celebryta i influencer, działających w dziedzinie sportu – niejaki Qczaj wyjawił w poruszająco szczerym poście, że jest osobą homoseksualną i w dzieciństwie był ofiarą pedofila. Miał zaledwie 7 lat, kiedy został zgwałcony przez pedofila, którym okazał się być znajomy rodziny.

To.ek
To.ek
4 miesięcy temu

Ja jestem zgorszony jak to czytam… czy kuria chce udowodnić molestowanie księdza przez dziecko?! Tonący się brzytwy chwyta chciałoby się rzec…

Beskidzka a gdzie info o polskim ladzie??
Beskidzka a gdzie info o polskim ladzie??
4 miesięcy temu

Ludzie chcą wiedzieć wiecej o tarczy antyinflacyjnej albo Polskim Ladzie. Gdzie wasza rzetelność??czemu nie piszecie o ważnych tematach a odgrzewacie “stare kotlety informacyjne”.

wsiowy
wsiowy
4 miesięcy temu

Rząd dzielnie walczy z problemami, które sam wytworzył. PRL Bis. Rzetelnie!

Dowcip Roku??
Dowcip Roku??
4 miesięcy temu
Reply to  wsiowy

Hehehe dobre dobre to powinien byc dowcip roku 😂

Irena
Irena
4 miesięcy temu

Do Pilnujmy Polski ,.bardzo mądrze napisane ,

Irena
Irena
4 miesięcy temu

Gdzie byłeś człowieku do tej pory , takie sprawy są ujawniana od lat , dla mnie bardzo zastanawiająca sprawa .

Irenko Nie Daj Się Manipulacji
Irenko Nie Daj Się Manipulacji
4 miesięcy temu
Reply to  Irena

Wymień wydane jakieś wyroki sądowe w takich sprawach (choćby 2-3 przykłady)skoro piszesz że tak jest od lat. Chyba ze masz jak PO czyli kłamstwo to mój chleb powszechny.

Irenko Nie Daj Się Manipulacji
Irenko Nie Daj Się Manipulacji
4 miesięcy temu

Chyba źle zrozumiałem kontekst Twojej wypowiedzi😀

Jan bez ziemi jak Morawiecki
Jan bez ziemi jak Morawiecki
4 miesięcy temu

Zrobiłbym to samo od szeregowego księdza do prymasa.

Pilnujmy Polski!!!
Pilnujmy Polski!!!
4 miesięcy temu

Lepiej sam się zbadaj bo piszesz brednie. Weź się do roboty synku bo widać że niczego się nie dorobiłeś i zazdroścsz innym. Ach jak ja lubię zazdrośników 🤣😁a co – jak wygram w Lotka milion to z zazdrościsz kitniesz??

Pilnujmy Polski!!!
Pilnujmy Polski!!!
4 miesięcy temu

Jak historia pokazuje prawdziwi wrogowie Polski zaczna od atakowania kościoła i tak się dzieje. Musimy odeprzeć bolszewicka chale. Mówicie po polsku a myślicie po niemiecku bądź rosyjsku. Atak jest na portalach lewackich a także gazetach czy lewackich programach telewizyjnych. A gdzie Wasze tematy o ważnych rzeczach dla Polaków panie Jarosz??pokażcie jaki jest plan rządu na inflację wczoraj przedstawiony i pietnujcie tych co chcą podwyższyć cenę emisji CO2 do kosmicznych cen. Myślcie patriotycznie!!!

Jan bez ziemi jak Morawiecki
Jan bez ziemi jak Morawiecki
4 miesięcy temu

Ty tak na serio, czy to wina leków(odstawienia, lub przedawkowania)?
JPRDL.

Pilnujmy Polski!!!
Pilnujmy Polski!!!
4 miesięcy temu

Ojej no co jeszcze napiszesz 😉Komucha prawda koli w oczy więc jest pięknie. Tobie zawsze będzie źle bo jestes patologiczny antypisior.

Kri_
Kri_
4 miesięcy temu

Największą komuną jest obecny nie-rząd, funkcjonariusze partyjnie zawładnęli spólkami, kuratoriami, ściga się prywaciarzy i daje im domiar czy tam inny podatek od ponadnormatywnych zarobków, zaraz będzie jeszcze nazwanie ich spekulantami, mają chęć wprowadzić ceny urzędowe, mają chęć zlikwidować krytyczne im media pod osłoną ustay o włąscicielstwie, zaraz wejdzie nauczanie jedynie słusznej wersji historii, a ni odla różnicy tzw Kościół stoi z nimi w jednym szeregu. Wy pilnujecie Polski gnuśnej, wiecznie skrzywdzonej- Chrystusa narodów, o postawie Kalego. Ja takiej nie chcę. I nie zapędzaj się w wysyłaniu mnie do Putina, bo doskonale wypełniacie jego wolę. Masz rację, wole do Niemiec.

Jonasz
Jonasz
4 miesięcy temu

Warto by zbadać orientacje Pindla.Roznie mówią.

.

Misiek
Misiek
4 miesięcy temu
Reply to  Jonasz

A ty jaka masz??lewacy lubią homo bleee

Oto Pytanie
Oto Pytanie
4 miesięcy temu

Chyba gazem w Hitlera ale i tak już go pokonaliśmy chyba że jeszcze ty jako odpad potomek zostałeś z tamtego okresu??

Olo
Olo
4 miesięcy temu

Co na to PiSkopat ?Jajco.

Oto Pytanie
Oto Pytanie
4 miesięcy temu
Reply to  Olo

Ojej jaka mądra się odezwała a może lepiej zapytać co robią łobuzy lewackie z PO, PSL, Lewicy w Unii Europejskiej żeby CO2 nie rosło w takim tempie i zebys z tego powodu zaniedlugo nie zdychała z głodu??

Bartek
Bartek
4 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytanie

To samo robią co łobuzy lewackie z PiSu sorry Patole z pisu jak i po psl

Odpowiedz Na Pytanie
Odpowiedz Na Pytanie
4 miesięcy temu
Reply to  Bartek

Chłopie PiS porównując z PO i lewakami to tak jakbyś porównał Ligę Mistrzów (PiS) z liga amatorskiej kopaniny (PO, PSL i Lewica- oczywiście Cholownia jest jeszcze niżej…)

Kri_
Kri_
4 miesięcy temu

Tylko w tej waszej lidze mistrzów zamiast getrów noszę onuce.

Olo
Olo
4 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytanie

Szubrawcu ,pisi synu masz czelność jeszcze głos zabierać.Psie łańcuchowy pisiarskiej mafii.

Irena
Irena
4 miesięcy temu

Coś mamy pecha na biskupów jeden chlał jak szewc drugi bezczelny zarozumiały prostak niech się on pierwsze zbada i swoich kieckowych wara od dzieci

Roman
Roman
4 miesięcy temu

Nigdy nie myślałem że sam kościół się tak sam zniszczy i upodli szkoda mi JP II niestety pokochali pychę luksusy i żarcie przez cały tydzień u nich piątki to śmiech a wiem bo widziałem co żarli w piątek u nich już dawno nie ma Boga jedynie Szatan z Torunia.

Nie Dla Lewakow
Nie Dla Lewakow
4 miesięcy temu
Reply to  Roman

Cholota lewacka do obory!!!

Olo
Olo
4 miesięcy temu

Nie możesz się z niej wydostać,to nie wrzucaj do niej mądrych,Prawackie ,niewykształcone ścierwo.Popatrz jak piszesz po polsku tumanie ze świńskiego chlewu..

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Poziom żartów “wybitny”, nic dziwnego że śmiejesz się sam a czy do zsikania się to mnie już nie interesuje.

Misiek
Misiek
4 miesięcy temu

Ty już się nie zesrasz że śmiechu bo już się posrałeś ale z twojej głupoty buahaha 😁😁😁

Tadeusz
Tadeusz
4 miesięcy temu

jAKOŚ NIE PRZYCHODZI MI DO GŁOWY ABY 12 letni chłopiec chodził przez 5 lat do księdza aby go molestował.
A już kuriozalna sprawa zaskarżenie całej Kurii o odszkodowanie co cała Kuria go molestowała?
No to jakby wójt danej gminy molestował nauczycielke i ona chciała odszkodowania nie od wójta który ją molestował tylko od całej gminy. ady cało gmina ją nie molestowała.
Jak go molestował ksiądz to konkretny pozew przeciw księdzu ale to sie ie opłaca bo skąd konkretny ksiądz miaby ponad melon.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Może głowa za mała?

Góral Żywiec
Góral Żywiec
4 miesięcy temu

Znowu atak na kościół !
Słabe to bardzo , wiadome pedofilia to bolesny problem w kościele ale przez takie nagonki ludzie będą masowo odchodzić od kościoła i zrobi się druga Holandia albo Belgia..

Jonasz
Jonasz
4 miesięcy temu
Reply to  Góral Żywiec

Daj Boże.

Tomek
Tomek
4 miesięcy temu
Reply to  Góral Żywiec

Kuria sama się pogrąża. W odpowiedzi na pozew mogli użyć tylko jeden argument, że sprawa się przedawniła. Po co ta reszta? Jakaś złośliwość, czy po prostu brak wyczycia i oderwanie od rzeczywistości?

wsiowy
wsiowy
4 miesięcy temu
Reply to  Góral Żywiec

Przez nagonki, czy przez postawę Kościoła?

Oto Pytania
Oto Pytania
4 miesięcy temu

Dlaczego PO, PSL, Nowa Lewica nie chcą obniżki podatku na CO2 w Europarlamencie??chcą dojechać polska gospodarkę i polskich obywateli ta drożyzna??czemu się nie sprzeciwiają tak jak PiS tej polityce szaleństwa??a jeśli kolejny pakiet Unia wprowadzi to nasze cale wypłaty pójdą na ogrzewanie i gotowanie??i co będzie z Polakami i mieszkańcami Unii Europejskiej??a czemu w Azji i Ameryce nie ma takich kagańców podatkowych na CO2 i oni mogą truć??

Atak na kosciol
Atak na kosciol
4 miesięcy temu

Beskidzka przynajmniej w tym roku złożyła życzenia świąteczne za co dziekujemy ale z Nowym Rokiem jeśli chodzi o kolejny atak na kościół to ręce opadają…Takie artykuły piszcie jak będzie jakakolwiek decyzja sądowa..

Jadzia
Jadzia
4 miesięcy temu

Tak ale donator Beskidzkiej też musi być zadowolony.

SZYMON
SZYMON
4 miesięcy temu

Pedofilia i homo gorsze od wypraw krzyżowych i inkwizycji razem wziętych…czekam na dymisje episkopatu

Ble PO ble PSL ble Nowa Lewica
Ble PO ble PSL ble Nowa Lewica
4 miesięcy temu
Reply to  SZYMON

Szymonie nie bądź kozakiem, bo jesteś liliputem ty wpierw Donaldowi powiedz żeby powiedział o czym gadal z Putinem przed katastrofa smoleńska a powyższy artykuł to jest sprawa dla sądu a nie
dla twoich domysłów

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Dziś już sprawa dla sądu cywilnego? – do niedawna wystarczył sąd kościelny.
Jaka jest prawda o katastrofie smoleńskiej jeśli już odskoczyłeś w bok, prowadzona bardzo długo przez podkomisję, bardzo droga ale kosztów nie podano jak bardzo.

Jeremiasz
Jeremiasz
4 miesięcy temu

czyli można molestować dziecko jeśli ono ma skłonności homoseksualne, wtedy grzechu nie ma, bo to dziecko prowokowało i się domagało

Taka Prawda
Taka Prawda
4 miesięcy temu
Reply to  Jeremiasz

Znalazł się filozof od siedmiu boleści, typowe ględzenie lewackie

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Taka Prawda

Dziadku, nie masz małych dzieci a i pewnie wnuków. Są rodzice co mają aktualnie małe dzieci i mają prawo się bać. Żadni lewacy.

Janek
Janek
4 miesięcy temu

Nawet gdybyś był homoseksualistą to nie zmienia faktu że czarny nie miał prawa dotykać dziecka. A z drugiej strony napisz im że to przez nich

Jan
Jan
4 miesięcy temu

Nie daj się, oni wszyscy są siebie warci!!!!!

Pilnujmy Polski!!!
Pilnujmy Polski!!!
4 miesięcy temu

Tak dla kościoła, Nie dla zakłamanego każdego dnia lewactwa. Precz z kłamstwem lewackim na czele z Donaldem!!!

Bolek
Bolek
4 miesięcy temu

Biskupi to bandyci i fałszywi prorocy, pooblekani w dziwne plęta i stroje. Gnać tą zarazę

Pilnujmy Polski!!!
Pilnujmy Polski!!!
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Dziwaka to ty masz jak popatrzysz w dol, nic mu się nie chce taki śmierdzący len. A jego właściciel siedzi przy komputerze – mowi i piszę brednie tak jak niegdys słynny agent komunistyczny – Bolek.

Ta
Ta
4 miesięcy temu

Kościół tworzą ludzie na Twoim poziomie umysłowym.

Pilnujmy Polski!!!
Pilnujmy Polski!!!
4 miesięcy temu
Reply to  Ta

Idź do Donalda i całego zakłamanego lewactwa się poskarżyć. Tam masz poziom haratania w gale a tobie jedynie co moga zaproponowac to szczaw i mirabelki.

Ta
Ta
4 miesięcy temu

Co tam jeszcze ciekawego napiszesz o lewactwie i Donaldzie, nie krępuj się.

www prawy pl
www prawy pl
4 miesięcy temu

Nie bądźmy lewi 😀